Viskas, ką turite žinoti apie Facebook‘o atnaujinimus 2018 m.Turbūt daugelis iš mūsų galvoja, jog socialinių tinklų karalių Facebook valdome puikiai. Bet ar teko girdėti apie 2018 m. atnaujinimus, kurie turės įtakos tavo turinio viešinimui? Šiame blog‘o įraše rasi svarbiausių Facebook naujovių apžvalgą.

Asmeninis gyvenimas

Naujienų sraute pastaruoju metu matėme daug pasikeitimų – ypač dėl turinio pateikimo formos. Nuo pat Facebook įkūrimo pradžios šioje platformoje buvo galima dalintis įamžintais asmeniniais momentais bei gyvenimo įvykiais. Vėliau Facebook teikiamos reklamos galimybės lėmė įmonių įrašų įsitvirtinimą naujienų sraute. Tačiau nuo šiol prioritetas ir vėl teikiamas asmeninio gyvenimo įrašams, o tai leis Facebook vykdyti pagrindinę savo funkciją – komunikaciją tarp žmonių. Negana to, šiais metais pirmenybė naujienų sraute bus teikiama ir vietiniams naujienų šaltiniams. Taip bus siekiama kurti bei puoselėti bendruomeniškumą.

Lankytojų pritraukimas (angl. Engagement bait)

Kiekvienas socialiniame tinkle Facebook užsiregistravęs vartotojas yra susidūręs su įrašais, kurie skatina įsitraukti – prašoma žymėti, komentuoti ar reaguoti. Ši veikla, be abejo, yra naudinga tik įrašo platintojui, o ne vartotojui, todėl yra laikoma netinkama. Naujieji Facebook algoritmai šiuos pranešimus padarys mažiau matomus. Vartotojai bus skatinami reaguoti į savaime vertingą, patikimą ir unikalų turinį – interviu, išskirtines istorijas ir kt.

Nemokama garso įrašų kolekcija

Vaizdo klipų kūrėjams socialinių tinklų lyderis pristato naująją garsų kolekciją – tai muzikiniai efektai, kuriuos bus galima naudoti Facebook klipams kurti. Taigi 1000 muzikos takelių bei 1500 efektų nuo šiol bus pasiekiami vaizdo įrašų kūrėjams.

Nuotraukos

Daugelį metų vartotojų buvo prašoma kelti kraštovaizdžio tipo nuotraukas, tačiau atėjus mobiliųjų telefonų erai, pasikeitė ir Facebook algoritmai. Portreto tipo nuotraukos daugiau nebebus apkarpomos ir naujienų sraute bus viešinamos visu dydžiu – taip jos pritrauks daugiau vartotojų dėmesio.

Papildytoji realybė

Papildytoji realybė šiomis dienomis mus supa visur: pradedant įvairiais žaidimais ir baigiant žaismingais filtrais, kuriuos kiekvienas iš mūsų fotografuodamasis gali „užsidėti“ ant veido. Pernai Facebook papildytos realybės studija buvo pristatyta uždarai auditorijai, tačiau nuo šių metų platforma yra laisvai prieinama visiems vartotojams. Fotografuojantis bus galima išbandyti dar daugiau filtrų ir efektų!

„Facebook Messenger“ atnaujinimas

Facebook praneša, jog šiais metais bus patobulintos ir supaprastintos grupinio susirašinėjimo ypatybės. Taip pat naujais būdais bus bandoma šią programėlę paversti efektyvia klientų aptarnavimo platforma. Atnaujinimų sulauks ir populiarioji vizualinė komunikacija, kurios metu naudojamos įvairios „emoji“ šypsenėlės ar „GIF‘ai“.