Turiu internetinę svetainę. Ar man reikia SEO?Dažniausiai susiduriame su dviem atvejais. Pirmasis – smulkus verslas žino, kas yra SEO, bet mano, kad jiems to nereikia, nes yra per smulkūs, o SEO – tik dideliems žaidėjams. Antrasis variantas – verslas mano, kad SEO yra naudinga, tačiau tai per sudėtinga jiems patiems pasidaryti. Taigi, kas yra svetainių optimizavimas paieškos sistemoms ir kodėl reikia apie tai kalbėti?

Kodėl SEO svarbu visiems?

Tyrimai rodo, kad net 87 proc. amerikiečių norimų paslaugų ar produktų pirmiausia ieško internete, tikėtina, kad Europos pirkėjų įpročių skirtumai ne dramatiški. Todėl jei užsiimate pardavimais ir norite save reklamuoti, paieškos sistemos yra pati geriausia platforma būti matomiems ir sulaukti vartotojų srauto. Išvada viena – tinklalapis negalėtų pilnai atlikti savo darbo, jei jis nebūtų randamas paieškos sistemose.

Kaip veikia paieškos sistemos?

Pirmiausia, žmogus ateina į paieškos sistemą, kurioje suveda raktažodžius, geriausiai atspindinčius tai, ką jis nori surasti. Paieškos sistema pateikia paieškos rezultatus pagal tai, kaip pati sistema įsivaizduoja, kas galėtų geriausiai tuos raktažodžius atitikti. Čia susikerta asmens ir paieškų sistemų įsivaizdavimai. SEO pagrindinis darbas ir yra, padaryti taip, kad tie raktažodžiai abu įsivaizdavimus atitiktų.

Paieškos sistemų rezultatai iš esmės yra skirstomi į dvi dalis: mokami, t.y. nupirktos reklamos, ir organiniai paieškos rezultatai. Tačiau statistika tokia, kad ieškantis žmogus gali atskirti, kuris turinys yra pirkta reklama ir kuris – organinės paieškos rezultatas. Visgi didžiausias srautas paieškos sistemose būtent ir yra per organinės paieškos rezultataus. Ką SEO gali padėti pasiekti? Pritraukti 80 proc. organinės paieškos rezultatų vartotojų į jūsų tinklalapį.

Trumpai tariant, kiekviena paieškos sistema turi savo robotus, kurie visą laiką skanuoja internetą. Robotas patenka į tinklalapį, nuskanuoja visas ten esančias nuorodas ir keliauja gilyn į interneto srautą. Skanuojama viskas – vizualai, antraštės, paragrafai, lokacija, kur darote verslą ir t.t. Toliau tarp jų pagal tam tikrus raktinius žodžius vykdoma paieška ir taip bandoma parodyti tinkamiausius paieškos rezultatus. Tai reiškia, kad nuo to, kaip jūs patogiai paruošite savo svetainę paieškos sistemos robotams perskaityti, priklausys, ar jūs Google paieškoje būsite parodyti aukščiau ar žemiau.

Kaip pagerinti tinklapio SEO?

Kai kalbame apie paieškos sistemų robotus, tai neturime omenyje pagal sudėtingus algoritmus ieškančių mechanimų. Atvirkščiai, stengiamasi nuskaityti tinklapius taip, kaip skaitytų žmonės, nes realiai tinklapius skaito žmonės, o ne robotai. T.y. patys robotai yra pritaikyti skanuoti turinį kaip kiekvienas iš mūsų.

Todėl kuriant turinį tinklalapiui reikia atsižvelgti į keletą paprastų dalykų:

  1. Turinys. Kas patiktų jūsų vartotojams, tas patiks ir paieškos sistemų robotams, kurie skanuoja turinį. Todėl jis privalo būti kokybiškas. Jeigu rašote blog‘ą, netikslinga būtų rašyti vienos pastraipos straipsnį, bet netikslingas ir penkiasdešimties pastraipų ilgio tekstas. Paprastai naršantis žmogus tokio straipsnio neskaitys, lygiai taip pat ir jūsų tinklalapį skanuojantys robotai atitinkamai pasižymės jūsų turinį ir jo kokybę. Taip pat nesiūlome kopijuoti turinio iš kitų tinklalapių. Tos pačios taisyklės galioja ir vizualiam turiniui – jeigu naudojate vizualinę mežiagą, reikėtų naudoti tik aukštos kokybės vaizdinę medžiagą.

  2. Naujumas. Taip pat su turiniu susijęs punktas. Nuolatos atnaujinkite turinį, nes jis patinka ne tik žmonėms, bet ir robotams. Ką daryti, jei turimas puslapis yra kaip vizitinė kortelė ir ten informacija nesipildo natūraliai? Siūlome įdėti blog’o sekciją, kur rašytumėte, kas naujo yra jūsų versle. Tai tikrai padės išsiskirti iš kitų tinklapių.

  3. Navigacija. Tinklapio navigacija turi būti aiški. Pasižiūrėkite kritiškai, ar jums patiems suprantama, kur nuoroda turi nuvesti. Jei naudojate nuorodą su tekstu, nerašykite „click here” arba kažkokių trumpinių. Parašykite aiškiai, kur jūsų vartotojas pateks.

  4. Mada ne visada pakeliui su SEO. Yra plona linija tarp to, kas yra gražu ir madinga bei to, ką paieškos sistemoms yra patogu naudoti ir suindeksuoti. Pavyzdžiui, dabar labai madinga turėti ilgą tinklalapį, per kurį ilgai slenki ir vis keičiasi vaizdai, tačiau ties tam tikra riba tiek pačiam naudotojui tampa nebepatogu skaityti ir ieškoti informacijos, tiek nukenčia ir jūsų puslapio skaitomumo reitingas. Todėl visada reikia pagalvoti, ar tikrai reikia dar plėsti į apačią tinklalapį ir ties kuria vieta geriau jau padaryti atskirą puslapį, kuris turėtų savo struktūrizuotą turinį.

  5. Šiukšlės. Siūlome nebandyti apgaudinėti ir nepridėti raktinių žodžių, kurie jums nepriklauso ir kurie nesusiję su jūsų svetainės turiniu. Už tai būsite nubausti, kai ateis laikas reitinguoti jūsų tinklapį.

  6. Mobilieji įrenginiai. Kitas svarbus dalykas yra draugiškumas mobiliesiems įrenginiams. Wix.com vartotojai žino, kad Wix viskuo pasirūpina už juos, todėl Wix svetainės automatiškai yra draugiškos mobiliesiems įrenginiams.

  7. Nuorodos į jūsų tinklapį. Paieškos sistemos skanuoja ne tik informaciją, kurią jūs pateikiate iš savo tinklalapio, bet ir tą, kurią kiti tinklapiai pateikia apie jus. Tai reiškia, kad jei galėtumėte atsidurti kituose pripažintuose tinklalapiuose, kuriuose apie jus parašytų ir įdėtų nuorodą į jūsų tinklalapį, tai jis automatiškai įgytų karmos taškų ir kiltų aukštyn, nes tuo reitingu pasidalino patikimi šaltiniai. Svarbu – patikimas šaltinis, nes jei pradėsite generuoti srautą iš nepatikimų šaltinių, už tai irgi būsite baudžiami.

  8. Socialiniai tinklai. Būti aktyviems socialinėse medijose yra svarbu. Jei pridėsite nuorodų savo paskyroje apie savo tinklalapį, tai tiesiogiai jūsų SEO reitingo nepekels, bet tai daryti vis tiek reikia, nes taip jūs skatinate socialinių tinklų lankytojus ateiti į jūsų tinklapį. O kuo daugiau žmonių ateina į jūsų tinklalapį, tuo didėja jo reitingas. Kitaip sakant, didėdamas srautas gerina jūsų įvertį, o gerėjantis įvertis didina jūsų srautą ir matomumą Google.

  9. El. pašto marketingas. Srautą galima generuoti naudojantis ir šiuo įrankiu. Tai nemokama priemonė (iki tam tikros ribos), kuri skleidžia žinią apie jūsų verslą ir sugrąžina vartotoją į tinklalapį.

Daugiau patarimų ieškokite – seoguide.wix.com.


Jaunojo verslo bendruomenė

El. paštas:

wixhub-LT@wix.com

Rūdninkų g. 2, Vilnius, Lietuva

Paskyra Facebook'e:

Wix Hub Lithuania