Tinklalapio sukūrimas: patarimai, kaip tai padaryti greitai ir paprastaiDaugeliui žmonių tinklalapio sukūrimas atrodo išties sudėtingas procesas, reikalaujantis daugybės laiko bei specifinių žinių. Tačiau visa tai padaryti nėra sunku, jei pasitelkiami tinkami įrankiai. Apie juos daugiau sužinosite skaitydami šį blog‘o įrašą.

Nuo ko pradėti?

Visų pirma, reikėtų suvokti, kodėl kuriate šią svetainę. Vertėtų ramiai atsisėsti ir detaliai išsirašyti tinklalapio tikslus: galbūt tai bus pagalbos centras, o gal informacija apie jūsų produktą ar elektroninė parduotuvė. Būtina aiškiai suvokti, kokiu tikslu yra diegiama internetinė svetainė. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tikslinę auditoriją. Pasvarstykite, kas galėtų būti jūsų tinklalapio lankytojas ir kam jį kuriate. Kai atliksite šiuos pirmuosius žingsnius, jums beliks pasirūpinti aukštos kokybės turiniu.

Ką daryti toliau?

Tinklalapio turinio kūrimą vertėtų pradėti nuo rinkos analizės. Taip sužinosite, ką daro jūsų konkurentai, koks jų susikurtas įvaizdis internete. Negana to, tokiu būdu geriau suprasite ir žmonių lūkesčius. Pradėkite nuo vietinės rinkos analizės, o vėliau pereikite prie globalios. Taip pavyks surasti pakankamą kiekį pavyzdžių, praplėsiančių jūsų žinojimo lauką.

Svarbi yra ir įkvėpimų paieška. Internete galima surasti daugybę tinklalapių, kuriuose dizaineriai bei menininkai publikuoja savo darbus. Apsilankykite svetainėse www.pinterest.com ar www.behance.net – įkvėpimas garantuotas!

Dizaino elementai

Šį etapą pradėkite nuo spalvų gamos. Pasirinkite tris / keturias spalvas: dvi šviesias fonines, tamsesnę šriftui bei vieną ryškią spalvą pagrindiniams puslapio elementams. Svarbu nepersistengti – spalvų margumynas šiuo atveju nėra naudingas.

Kita svarbi dizaino dalis yra topografija. Čia galioja ta pati taisyklė – minimalizmas. Rinkitės vieną ar du šriftus, kuriuos naudosite tinklalapyje. Pagrindinėms antraštėms rinkitės įmantresnį, o štai didžiajai teksto daliai – paprastesnį šrifto stilių.

Atkreipkite dėmesį ir į produktų nuotraukas. Daugelis galvoja, jog tai yra labai brangi investicija, tačiau ji tikrai atsipirks. Žiūrėdami į aukštos kokybės nuotraukas žmonės norės pirkti jūsų produktą – juk būtent to jūs ir siekiate.

Nepamirškite ir grafinių elementų. Svetainių lankytojus iliustracijos išties žavi, tačiau svarbu, jog jos atitiktų bendrą tinklalapio stilistiką.

Paprasta navigacija

Dažnai žmonės užsibrėžia tikslą turėti internetinę svetainę su šimtu dalių. Nedarykite šios klaidos – pradėkite nuo minimalistinio stiliaus tinklalapio ir pamažu jį tobulinkite. Tituliniame puslapyje turėtų būti tik svarbiausia informacija – įmonės bei produkto pristatymas, kontaktai.

Nepamirškite, jog puslapio sukūrimas yra tik projekto pradžia.

Tinklalapyje įdiegę analitinę įrangą, matysite, kaip žmonės reaguoja į jūsų puslapį, o esant poreikiui galėsite jį koreguoti. Svarbiausia nedaryti šių dažnai pasitaikančių klaidų:

  • Nenaudokite teksto kaip paveiksliuko.

  • Nedėkite efektų ant teksto.

  • Nenaudokite per daug spalvų.

  • Venkite per mažo kontrasto .

  • Nenaudokite per daug animacijų.