Tinklalapio dizainas: TOP 9 tendencijos 2021-iesiems


Kurdami tinklalapį, galvokite apie tai: turite tik vieną šansą nustebinti lankytojus. Dėl informacijos gausos internete, jūsų tinklalalpis turėtų išsiskirti iš kitų ir iškart patraukti dėmesį. Svarbu nepamiršti, kad toks tinklalapis turi ir įtraukti – taip lankytojai jame praleis daugiau laiko.


Nepriklausomai nuo jūsų darbo srities, laikykitės auksinių tinklalapio dizaino taisyklių: padarykite jį paprastą naudoti, estetišką, įtraukite visą svarbiausią ir aktualiausią informaciją. Jei ieškote įkvėpimo, pažvelkite į mus jau supantį tinklalapių dizaino pasaulį. Kiekvienais metais stebime tinklalapių dizaino tendencijas ir dalinamės su jumis. Šie metai yra skirti originaliems, naujiems sprendimams, estetiniams ekstremumams ir išskirtiniam dizainui.

1. Asimetriniai išdėstymai

Esame įpratę, kad simetrija kuriant tinklalapio dizainą yra būtina – ji laikoma tvarkos, profesionalumo ir stabilumo simboliu, todėl dizaino pasaulyje niekad nebuvo vengiama. Tačiau šiais metais rekomenduojame pasvarstyti ir apie asimetrišką išdėstymą, kuris suteikia kitokių pranašumų: vaizdai tampa dinamiškesni ir drąsesni, taip pat įkvepia daugiau laisvės jūsų dizainui. Neleiskite klaidingai nuomonei apie asimetriją atbaidyti nuo naujų sprendimų, kurie pavers tinklalapio dizainą dar išskirtinesniu. Jei vis dar dvejojate ir nesate tikri, kad galėsite tinkamai įkomponuoti asimetriškus sprendimus į tinklalapio dizainą, pasinaudokite jau sukurtais tinklalapio šablonais.


2. Minimalistiniai arba maksimalistiniai kraštutinumai

Skirtingais laikotarpiais, tinklalapių dizaine vyravo tiek minimalizmas, tiek maksimalizmas. Panašu, kad šiais metais jie abu dalinsis sceną ir bus vienodai madingi.


Minimalistinis interneto dizainas klesti dėl paprastumo, taip pat jame nenaudojame perteklinių dizaino elementų. Metodas „mažiau yra daugiau“ vis dar gali padaryti didelį įspūdį auditorijai. Tinkamai pritaikius šiuos principus, jie gali sugeneruoti patrauklius rezultatus dėl paprasto naudojimo vartotojui.

Tuo tarpu maksimalistinis tinklalapio dizainas tikrai išskirs jus iš minios – jaunatviška dizaino tendencija pabrėš kūrybą, kylančią iš taisyklių nesilaikymo.


Šių metų šūkis – „Kuo daugiau, tuo geriau!“. Nebijokite į tinklalapį įtraukti efektų, vaizdo įrašų, vektorinių paveikslų, animacijų ir netikėtų maketų. Maksimalistinį dizainą naudokite toms vietoms, kurias norite išskirti ir atkreipti lankytojų dėmėsį. Priėmę iššūkį įtraukti tokias detales, kaip skirtingi šriftai, didesnė tipografija ar pludūriuojantys elementai, nepamirškite užtikrinti, kad vartotojai nepervargtų nuo skirtingų detalių.


3. Vaizdo įrašai kaip dizaino elementai

Vaizdo įrašai kuriami beveik visur. Jei turite reklaminių vaizdo įrašų ar interviu, kuriuos norite pridėti į savo tinklalapį, tai puikus būdas pritraukti auditoriją, perduodant svarbią informaciją. Pastaraisiais metais, kuriant tinklalapius, vaizdo įrašai įgijo naują vaidmenį – iš tik sausos informacijos perteikimo, jie virto dizaino elementais. Įdomu, kaip?


Dėl nenutrūkstamos naujų technologijų plėtros, vaizdo įrašai gali būti įtraukti į jūsų tinklalapio dizainą naujais ir įdomiais būdais. Tokie įrankiai, kaip „VideoBox“, leidžia pridėti ir pasirinkti, kaip leisti vaizdo įrašus – pavyzdžiui, groti automatiškai, cikle ar „slow motion“. Viena išskirtiniausių „VideoBox“ funkcijų yra revoliucinė Video Mask, leidžianti apkarpyti vaizdo įrašus į akis krintančias formas ir sukurti unikalų dizainą. Tai gali būti naudojama norint pridėti plūduriuojančių elementų jūsų tinklalapyje, kuriant judesį ir įtraukiant lankytojus.

4. Vektorinės detalės

Pridėdami unikalią grafiką, visada galite tinkamai pagražinti savo tinklalapį. Grafinių vaizdų įtraukimas neturėtų reikšti, kad reikia rinktis tarp kokybės ir įkėlimo laiko, tačiau tai vis dar išlieka nemažu iššūkiu kuriant tinklalapį. Vektorinės detalės gali padėti išspręsti minėtąją problemą. Iliustracijų SVG formato failai leidžia vartotojams keisti vaizdą pagal jų poreikius, išlaikant originalios grafikos kokybę.

5. Formos ir abstraktūs dizainai

Šiemet interneto svetainėse dažnai bus naudojamas abstraktus dizainas. Galite pagalvoti, kad paprastos formos nėra išskirtinės, tačiau jos gali prisidėti prie vizualo kūrimo. Taip pat šiais metais madingos bus ir abstrakčios iliustracijos. Sukurdami abstrakčią kompoziciją ir įtraukdami ją į savo tinklalapį, galite sustiprinti savo unikalų prekės ženklo identitetą. Įtraukite savo prekės ženklo spalvas ir vizualųjį stilių, kartu sujungdami formas ir abstraktų dizainą – taip suformuosite naujausią jūsų prekės ženklo vizualą.

6. Animacija

Pastaraisiais metais animacija buvo populiarus tinklalapių dizaino ypatumas ir prognozuojama, kad tai nesikeis. Tobulėjančios animacijos atveriau daugiau galimybių.

Animacija vartotojo patirtį paverčia labiau ypatinga. Nors jūsų tikslas gali būti tiesiog suteikti estetinį įspūdį, nepamirškite, kad animacija taip pat gali privilioti vartotojus atlikti tam tikrus veiksmus – atkreipti jų dėmesį būtent ten, kur norite. Vienas iš tokių pavyzdžių yra raginimo veikti (angl. „call to action“) mygtukas – išskirdami jį kitokia spalva ar forma, padidiname tikimybę, kad vartotojus ir šie bus linkę jį paspausti.

7. Juodos ir pastelinės spalvos

Šiomis dienomis daug laiko praleidžiame žiūrėdami į savo ekranus, todėl nenuostabu, kad 2021 m. pastebėsime daugiau tinklalapių, kurių dizainas tarsi ramina. Vienas iš variantų – pastelinės spalvų paletės. Pastelinių tonų efektas suteikia lankytojams subtilią patirtį. Šių spalvų šeimoje yra daugybė atspalvių variantų, todėl jums nekils problemų maišant jaukius, unikalius, jūsų tinklalapiui tinkančius spalvų derinius.


Kai kurie tinklalapiai 2021 m. pasirinks kitą derinį ir įtrauks juodos spalvos paletes. 2021 m. svarbu yra ne tik įvaizdis. Svarbu yra tai, kad juodos spalvų paletės, panašiai kaip ir pasteles, sukuria ramią ir nevarginančią lankytojo patirtį. Jei nusprendėte kurti savo tinklalapį tokiu stiliumi, galite laikytis minimalistinės schemos, naudodami griežtai juodus ir baltus elementus. Arba galite pasirinkti įdomų kontrastą, pridėdami ryškių spalvų, kad paryškintumėte skirtingus tinklalapio elementus.

8. Tinklalapio prieinamumas visiems

Norėdami pritraukti kuo daugiau lankytojų į tinklalapį, turėtumėte užtikrinti tinkamą prieinamumą visiems. Gero klientų aptarnavimo ženklas yra tinklalapis, kuriame be vargo gali naršyti ir neįgalieji. Beveik 1 milijardas žmonių pasaulyje naudoja funkcijas, pritaikytas neįgaliesiems naršyti internete – labiau nei bet kada, tinklalapių dizaineriai atkreipia dėmesį į šį aspektą.


Žiūrint iš dizaino perspektyvos, tokie vizualiniai elementai kaip stiprios kontrastingos spalvos, dideli tekstai ir aiškūs vaizdai palengvins vartotojų naršymo patirtį jūsų tinklalapyje. Pridėjus alternatyvų tekstą prie vaizdinių elementų, bus suteikta aktuali informacija vartotojams, kurie turi regėjimo sutrikimų.

9. Slinkties efektai (angl. scroll effects)

Slinkimas apima dalyvavimą, perėjimą ir veiksmą (angl. participation, transition, action) tinklalapyje. Kiekvieną iš šių veiksmų galima sustiprinti derinant savo tinklalapio elementus su dinaminiais slinkties efektais. Slinkimo efekto galimybės apima (bet tuo neapsiriboja): vaizdų artinimą ar tolinimą, horizontalų slinkimą ir neįprastų perėjimų iš vienos sekcijos į kitą įgyvendinimą.


Paralakso slinkimas yra vienas populiariausių efektų. Ši technika apima jūsų fono tempo sulėtėjimą, kai vartotojas slenka greitesniu tempu – taip atsiranda iliuzija, kad fonas yra trijų dimensijų. Nereikia nė sakyti, kad neatsilikdamas nuo dizaino tendencijų, jūsų tinklalapis naudotojams suteiks žymiai daugiau emocijų.


1 view