Sukurkite nepriekaištingą pagrindinį puslapį – 10 gerų ir blogų pavyzdžiųPagrindinis puslapis – tai skaitmeninis pasisveikinimas, jis pasitinka žmones, apsilankiusius jūsų tinklalapyje. Tačiau čia nepakanka tik gražaus dizaino – norėdami išlaikyti lankytojų susidomėjimą, turite sukurti sklandžiai funkcionuojantį puslapį. Pateikiame jums pavyzdžius, padėsiančius išvengti klaidų, kuriant įtraukiantį pagrindinį puslapį.

Išdėstymą išlaikykite švarų ir lengvai naviguojamą

Labai svarbu išlaikyti pagrindinio puslapio išdėstymą švarų ir neapkrautą. Tinklalapio lankytojai gali pasimesti, jei jiems pateikiama per daug informacijos ir vaizdų. Atrodysite labiau organizuoti ir profesionalūs, jeigu jūsų internetinės svetainės turinys bus gerai apgalvotas ir tvarkingas.

Gerai: pasirinkite išdėstymą, kuris paprastas ir lengvai naviguojamas. Įsitikinkite, kad svarbiausias turinys ir vaizdai būtų pateikti gerai matomoje vietoje.

Blogai: venkite perkrauti pagrindinį puslapį dideliu kiekiu nuotraukų, ikonų, reklamų, tekstų ir pan.


Naudokite aukštos kokybės nuotraukas

Kalbant apie tinklalapio pagrindinį puslapį, vienas svarbiausių elementų – kokybiškos nuotraukos. Naudojamos nuotraukos padeda lankytojams geriau suprasti, ką norite papasakoti apie save ar savo tinklalapį. Jeigu neturite prieigos prie aukštos kokybės nuotraukų, siūlome išsirinkti iš „Wix Collection“. Taip pat nemokamų kokybiškų nuotraukų galite ieškoti šiose platformose: morguefile, pixabay, unsplash, freerangestock, dreamstime.

Gerai: naudokite aukštos kokybės nuotraukas, tai sužadins vartotojų smalsumą pamatyti, kas laukia kituose puslapiuose.

Blogai: nepersistenkite ir nenaudokite visų turimų aukštos kokybės nuotraukų, išsirinkite kelias.

Įsitikinkite, kad spalvų paletė ir fonas dera tarpusavyje

Šie paprasti, tačiau svarbūs elementai nustato pagrindinio puslapio toną ir tikriausiai bus vienodi visuose jūsų tinklalapio puslapiuose. Šį procesą gali palengvinti „Wix editor“, kuris suteikia didelį gražių fonų ir spalvų palečių pasirinkimą.

Gerai: pasirinkite spalvų paletę ir foną, kurie dera tarpusavyje ir atspindi jūsų prekinį ženklą.

Blogai: venkite naudoti per daug spalvų ir nesirinkite fono, kuris nukreips dėmesį nuo pagrindinių elementų – nuotraukų ar teksto.


Optimizuokite mygtukus

Ne visiems pagrindiniams puslapiams reikia mygtukų, tačiau nusprendus juos naudoti, reikėtų įsitikinti, kad naudojate juos tinkamai. Mygtukai arba skatinimo veikti (angl. Call-to-action) mygtukai yra nuorodos į kitus puslapius, tinklalapius, akcijas, produktų galerijas ir pan. Jeigu siekiate, kad lankytojai imtųsi veiksmų ir spaustų mygtukus, turėsite padaryti juos patraukliais.

Gerai: neapkraukite mygtukų tekstu, jie turi būti trumpi ir aiškūs, todėl pasistenkite neviršyti 4 žodžių.

Blogai: neleiskite, kad jūsų skatinimo veikti mygtukas liktų nepastebėtas. Jeigu norite, kad lankytojai juo naudotųsi – gerai apmąstykite jo pozicionavimą.


Dažnai atnaujinkite turinį

Negalite turėti nepriekaištingo pagrindinio puslapio be tinkamo teksto. Jūsų pirminis tikslas yra, kad klientas suprastų, kas norima pasakyti tinklalapiu. Bet nepamirškite, kad galėsite išsiplėsti kituose puslapiuose, todėl neapkraukite pagrindinio puslapio tekstu. Pavyzdžiui, biografinis tekstas yra pakartotinė informacija, jeigu turite atskirą puslapį skirtą savo biografijai.

Gerai: išlaikykite tekstą įdomų ir aktualų. Taip leisite skaitytojams žinoti, kad informacija yra atnaujinama ir jūs esate patikimas informacijos šaltinis.

Blogai: Nepersistenkite. Dažniausiai niekas nėra pasiruošęs praleisti kelias valandas skaitant visus tekstus jūsų tinklalapyje. Nepraraskite savo lankytojų dėmesio įtraukdami per daug nereikiamų detalių ir kartodami tai, ką jau minėjote, kai tai nėra būtina.


0 views