10 išskirtinių tinklalapių naršymo meniu


Yra dviejų tipų svetainės: tos, kuriose nesugebame rasti, ko reikia, ir tos, kuriose kiekvieno mygtuko funkcija turi savo paskirtį.

Kurdami svetainę nepamirškite, kad skirtingi svetainės elementai turėtų prisidėti prie sklandesnio ir patogesnio lankytojų naršymo. Vienas iš jų, lemiančių svetainės patogumą – meniu.


Kas yra svetainės meniu?


Svetainės meniu – susietų elementų, naudojamų naršant tarp skirtingų svetainės puslapių ar skyrių, serija. Meniu tipai priklauso nuo svetainės turinio bei dizaino. Pagrindiniai meniu tipai yra:

· Klasikinis naršymo meniu: dažniausiai tai svetainės antraštėje pateiktas horizontalus sąrašas.

· Statiškas meniu: dar vadinamas fiksuotu meniu. Toks meniu išlieka vienoje vietoje, nepriklausomai nuo to, kurioje svetainės vietoje yra lankytojas. Šis tipas puikiai tinka daug turinio talpinančioms svetainėms.

· Mėsainio meniu: trijų horizontalių linijų piktograma, kurią paspaudus išsiskleidžia meniu. Dažniausiai šis tipas sutinkamas mobiliosiose svetainės versijose, bet plačiai naudojamas ir kompiuterinėse.

· Išsiskleidžiantis meniu: tai meniu, kurio papildomi elementai išsiskleidžia, paspaudus vieną iš parinkčių. Šis tipas puikiai tinka svetainėms, talpinančioms daug turinio.

· Šoninės juostos meniu: tai meniu, kuris pozicionuojamas kairėje arba dešinėje svetainės pusėje.

Žemiau pateikiame 10 meniu pavyzdžių, kurie buvo sukurti naudojant Wix. Tai puikūs elementų įvairovės ir kūrybiškų sprendimų pavyzdžiai, rodantys, kad meniu gali būti naudingi ne tik svetainės turinio valdymui, bet ir jos išvaizdai.


01. Brittney Johnson: Interaktyvi šoninės juostos navigacija

Šio internetinio puslapio dėmesys sutelktas į meniu. Jo pozicija – kairėje svetainės pusėje. Užvedus žymeklį ant parinkčių, dešinėje esantis vaizdas kinta, priklausomai nuo pasirinkto dizainerės projekto.

Šoninė juosta, sukurta naudojant Corvid, svetainės naršymą paverčia įspūdinga, interaktyvia patirtimi. Taip pat matomas nedidelis minimalistinis meniu svetainės antraštėje, kuris nukreipia į „Apie“ skiltį bei grąžina į pradinį puslapį.


02. Payton Pitts: Mėsainio meniu su patobulinimu

Payton Pitts fotografijos svetainė neatsilieka nuo šiandienos tendencijų su ranka rašytu logotipu ir žemės spalvų schema. Turinio valdymo piktograma iš padidintų nevienodo ilgio linijų sukuria išskirtinį vaizdą.

Paspaudus meniu, išsiskleidžia šoninė juosta (sukurta naudojant lightbox), kuri kairę ekrano pusę užpildo abstrakčiu paveikslu. Verta atkreipti dėmesį ir kaip dešinėje pateiktos socialinių tinklų nuorodos.


03. Yang‘s Place: lengvai prieinama navigacija

Kinų restorano „Yang‘s Place“ svetainėje logotipas matomas kairiajame jos kampe. Šioje svetainėje naudojamas statiškas meniu, kuris išlieka toje pačioje vietoje, nepriklausomai nuo pasirinkto puslapio.

Turinio valdymas šioje svetainėje vyksta tiek pasirinkus mėsainio tipo meniu piktogramą, tiek geometriškai išdėliotas nuotraukas (sukurtas naudojant Wix Pro Gallery), esančias pagrindiniame puslapyje.


04. Protea: klasikinis meniu, laukiantis kol bus išskleistas

Ši restorano svetainė, naudodama dideles savo maisto produktų ir „Napa Valley“ vitrinos nuotraukas, išryškina šviežiai pagamintus produktus ir puikią atmosferą. Turinio valdymas šioje svetainėje nėra toks ryškus, meniu atsiranda paspaudus mėsainio meniu piktogramą.

Meniu išlieka toje pačioje vietoje net puslapiu slenkant žemyn. Dešinėje pusėje matoma šoninė juosta, kurioje pateiktos nuorodos į socialinius tinklus bei raginimo veikti (call-to-action) mygtukas, nukreipiantis į staliuko rezervaciją.


05. William LaChance: animuotas ilgo slinkimo meniu

Nors menininko svetainėje yra klasikinis šoninės juostos meniu, taip pat yra ir papildomas meniu, kurį sudaro nuotraukos bei video langeliai, besitęsiantys ir slenkant puslapiu žemyn. Toks meniu animacijomis ir ryškiomis spalvomis pritraukia lankytojų dėmesį.

Šis spalvingas langelių meniu papildo paprastą ir minimalistinį šoninės juostos meniu, kuris leidžia naviguoti puslapyje paprasčiau ir greičiau. Priešingai nei animacijos, šoninės juostos meniu išlieka nepriklausomai nuo naršomo puslapio.


06. I Love Dust: Meniu išdėstytas visuose ekrano kampuose

Ši grafinio dizaino agentūros svetainė – tikras meno kūrinys, kurio pagrindiniame puslapyje dominuoja video, vaizduojantis agentūros atliktus darbus. Minimalistinis meniu išlieka statiškas visuose svetainės kampuose.


07. Mantra: Pilno ekrano meniu

Apsilankius „Mantra“ svetainėje, per visą ekraną paleidžiamas video, o paspaudus mėsainio meniu piktogramą, visas ekranas nusidažo mėlynai ir meniu parinktys pateikiamos didėlėmis baltomis raidėmis.

Meniu daryti per visą ekraną – drąsus sprendimas, bet puikiai tinkantis prie visos svetainės dizaino. Didelių raidžių naudojimas suteikia pasitikėjimo savimi ir žaismingumo jausmą.


08. Stolen Goods: klasikinis meniu, garsiai ir išdidžiai

Šioje internetinėje parduotuvėje didžiausias dėmesys sutelkiamas į produktus. Švarus svetainės dizainas ir pakankamas kiekis balto ploto sutelkia lankytojų dėmesį į produktų nuotraukas.

Bet galite būti tikri, kad „Stolen Goods“ nesiekia tik parodyti savo produktus, bet ir kuria savo asmeninį prekės ženklo stilių. Klasikinis meniu pritraukia lankytojų dėmesį spalvingomis, didelėmis raidėmis. Ryškių spalvų, tokių kaip rožinė ir žydra, naudojimas nėra tik dizaino, bet ir funkcinis sprendimas, nurodantis, kuriame puslapyje dabar esate.


09. Ruby love: Išsiskleidžiantis meniu elektroninės prekybos svetainei

„Ruby Love“ svetainė skirta menstruacijų produktams parduoti. Čia rasite visko, ko gali reikėti menstruacijų metu, pavyzdžiui, maudymosi kostiumėliai, kelnaitės ir pižamos. Šis platus prekių pasirinkimas lemia, kad navigacija turi būti itin aiški tokiame turinio kiekyje.

Šiai svetainei puikiai tinka išsiskleidžiantis meniu, kuris leidžia prekes sudėti į kategorijas. Jos išsiskleidžia užvedus žymeklį ant vienos iš parinkčių. Siekdami atkreipti dėmesį į meniu juostą, kūrėjai pagrindiniame puslapyje patalpino moters, žiūrinčios į meniu, nuotrauką. Šis sprendimas gali padidinti svetainės lankytojų įsitraukimą.


10. Doris Liou: Iliustruotas meniu su netikėtomis animacijomis

Šis iliustracijų portfolio skirtas Kalifornijoje gyvenančios menininkės Doris Liou darbų publikavimui. Iliustruotas meniu tokiame kontekste yra ypač tinkamas. Pieštuku pieštos meniu piktogramos nukreipia į iliustracijų, projektų, socialinių tinklų ir kontaktų skiltis.

Nedidelis netikėtumas tai, kad užvedus žymeklį ant piktogramų, jos atgyja ir yra animuojamos spalvotais elementais. O užvedus žymeklį ant iliustruoto svetainės pavadinimo, šalia atsiranda nedidelis personažas, kuris lankytojus lydi ir puslapio nuorodos piktogramoje (nedidelis vaizdas prie svetainės pavadinimo naršyklėje). Šis sprendimas apjungia visos svetainės dizainą ir suteikia išskirtinumo bei matomumo.

0 views