Kas yra IGTV ir kaip susikurti savo paskyrą?„Instagram“ socialinis tinklas ta proga, kad pasiekė įspūdingą 1 milijardo vartotojų skaičių, sukūrė atskirą vaizdo įrašų programą. „Instagram TV“ arba „IGTV“ leidžia vartotojams įkelti vertikalius vaizdo įrašus, kurių trukmė gali būti iki vienos valandos.

Be abejonės, tai tik dar vienas įrodymas, kad pasaulyje naudojama medijų kryptis keičiasi. „Instagram“ socialinio tinklo duomenimis, iki 2020 m. 50% visų vaizdo įrašų bus peržiūrima mobiliojo telefono ekrane.

Kas yra „IGTV", kaip kurti paskyrą ir kaip įkelti savo pirmąjį vaizdo įrašą – naujajame mūsų blog‘o įraše.

Kas yra „IGTV“?

Iš esmės, „IGTV“ yra socialinė platforma, kurioje galima dalintis vaizdo įrašais bei juos peržiūrėti. Bet kuo ji yra iššskirtinė? Pirmiausia, skirtingai nei vaizdo įrašai ar istorijos, kurias galime talpinti į „Instagram“, „IGTV“ leidžia jums įkelti ilgų formatų vaizdo įrašus (iki vienos valandos), kurie neišnyks po 24 valandų. Tai leidžia žmonėms kelti aukštesnės kokybės vaizdo įrašus. Kitaip tariant, „IGTV“ kelia vaizdo įrašų kokybės kartelę.

Antra, vaizdo įrašai įkeliami viso ekrano vertikaliu formatu. Galiausiai, aplikacija funkcionuoja gana įspūdingai. Skirtingai nuo „YouTube“, kur naudotojas turi kažko ieškoti, vaizdo įrašas pradedamas rodyti praėjus sekundei nuo „IGTV“ įjungimo (panašiai kaip įsijungus televizorių). Bet tai nereiškia, kad jūs negalite naudotis paieškos funkcija. „IGTV“ platforma taip pat yra patogi dėl to, kad nustatymai leidžia anksčiau žiūrėtą vaizdo įrašą pratęsti toje pačioje vietoje, kur ir sustojote žiūrėti.

Atkreipkite dėmesį, kad kiekvienas „IGTV“ kanalas yra susietas su atitinkama „Instagram“ paskyra. Tai reiškia, kad visi jūsų „Instagram“ paskyros sekėjai gali peržiūrėti jūsų „IGTV“ kanalą. „Instagram“ ir „IGTV“ tai kaip „Facebook“ ir „Messenger“. Nors tai ir dvi atskiros programos, galinčios veikti atskirai, tačiau jos yra neatsiejamos viena nuo kitos ir sudaro bendrą komplektą.

Kodėl jūs turėtumėte tai naudoti?

Be to, kad „IGTV“ jums suteikia galimybę pasiekti naują auditoriją, aplikacija dar ir siūlo tokias funkcijas, kurios tikrai vertos jūsų laiko. Pavyzdžiui, „IGTV“ leidžia kiekvienam vartotojui, prieš įkeliant vaizdo įrašą, pridėti aprašymą ir pavadinimą. Be to, galite sukurti įkelto video miniatūrą, kad jūsų profilis visada atrodytų profesionalus ir tvarkingas.

Kaip susikurti „IGTV“ paskyrą?

Prieš pradėdami dalintis vaizdo įrašais su pasauliu, pirmiausia, jums reikia susikurti „Instagram TV“ paskyrą. Gera žinia, kad „Instagram“ šį procesą palengvino, todėl viską galima atlikti vos kelių spragtelėjimų pagalba. Štai veiksmai, kurių reikia imtis, norint susikurti „IGTV“ paskyrą:

 • Parsisiųskite „IGTV“ programėlę iš „App Store“ arba „Google Play“;

 • Užsiregistruokite „IGTV“ programėlėje (jei jau esate prisijungę prie savo „Instagram“ paskyros, ji automatiškai naudos jūsų profilį);

 • Dešiniajame kampe paspauskite krumpliaračio piktogramą ir tada spustelėkite „Create channel“ (liet. „kurti kanalą“);

 • Voila! Jūs jau susikūrėte savo kanalą greitai ir paprastai.

Kaip patalpinti vaizdo įrašą „IGTV“?

 • Spauskite ant savo piktogramos (pagrindiniame puslapyje), kuri nuves į jūsų paskyrą;

 • Spauskite „+“ dešiniajame kampe, kad pridėtumėte naują vaizdo įrašą;

 • Pasirinkite vertikalią vaizdo įrašo padėtį;

 • Įtraukite pavadinimą ir aprašymą. Įsitikinkite, kad jūsų vaizdo įrašas bus ieškomas ir pasiekiamas pridėjus keletą raktažodžių, panašiai kaip tai darome „YouTube“ tinklalapyje;

 • Susiekite vaizdo įrašą su išoriniu puslapiu ir pagalvokite apie visas galimybes. Pavyzdžiui, vaizdo įrašą galite susieti su jūsų svetaine, galerija ar net internetine parduotuve;

 • Sukurkite jūsų vaizdo įrašo miniatiūrą, kad kanalas išliktų tvarkingas;

 • Paspauskite „Post“ (liet. „viešinti“) mygtuką ir vaizdo įrašas bus patalpintas.

Vėliau galėsite stebėti savo „IGTV“ statistiką: jums tereikės paspausti „...“ mygtuką, jį paspaudus spustelėti „View insights“ (liet. „peržiūrėti įžvalgas“). Tada galėsite pasiekti tokią informaciją kaip: peržiūrų skaičių ar komentarų ir „Like“ (liet. „patinka“) paspaudimų skaičių.

D.U.K. trumpai

Kokio ilgio vaizdo įrašai gali būti talpinami į „IGTV“?

Nuo 15 sekundžių iki 10 minučių. Didesnėms paskyroms (ir patikrintoms paskyroms) yra galimybė įkelti vienos valandos trukmės vaizdo įrašus.

Kokie vaizdo tipai palaikomi „IGTV“?

Vaizdo failai turi būti MP4 formato.

Kur galima žiūrėti „IGTV“?

Galima žiūrėti iš „Instagram“ arba „IGTV“ programėlių.

Kokio vaizdo formato turi būti vaizdo įrašas?

Vertikalūs vaizdo įrašai turėtų atitikti tokį vaizdo formatą: 9:16

Koks turėtų būti failo tipas?

Failo tipas: JPG

Ar galima turėti daugiau nei vieną „IGTV“ kanalą?

Ne, „Instagram“ paskyroje galite turėti tik vieną „IGTV“ kanalą.

Ar galima reklama „IGTV“ kanale?

Šiuo metu - ne. Tačiau „Instagram“ teigia, kad ateityje planuojama tokia galimybė.