Kaip susikurti daugiakalbį internetinį tinklalapį?


Nuo šiol pademonstruoti savo kalbų mokėjimo įgūdžius galite ne tik vakarėlyje, bet ir savo tinklalapyje. Galimybė internetinį tinklalapį suprasti bent keliomis kalbomis yra itin svarbi ir tai lankytojus paskatins įsigyti jūsų prekes. Taip pat nepamirškite, kad vartotojai nėra linkę pasitikėti produktu arba paslauga, jeigu negali suprasti pateikiamos informacijos. Taigi, daugiakalbio tinklalapio nauda yra nenuginčijama! Kviečiame skaityti toliau ir sužinoti, kaip susikurti tokią svetainę bei išplėsti klientų ratą.


Išverskite savo tinklalapį


Pats svarbiausias aspektas, kuriant daugiakalbę svetainę, žinoma, yra vertimas. Rekomenduojame investuoti ir vertimo darbus patikėti tik tos kalbos ekspertams, nes jie žinos specifinius išsireiškimus. Taip pat galite rasti jums reikalingos gimtosios kalbos atstovą ar gerą draugą, kuris puikia moka kalbą, ir paprašyti jo pagalbos. Taigi, į ką reikia atkreipti dėmesį verčiant turinį?


Tekstai. Iš tiesų, reikėtų išversti visus tekstus, pradedant pagrindiniu puslapiu ir baigiant meniu mygtukais. Labai svarbu atkreipti dėmesį ir į kultūrinius skirtumus, ypač verčiant raginimo veikti (angl. call-to-action) mygtukus. Nepamirškite, kad vertimai turi būti kuo panašesni ir išlaikyti vienodą komunikacijos toną.


Vizualai. Ne tik tekstai yra tai, ką jūs privalote išversti. Tai galioja ir nuotraukoms. Jeigu savo vizualuose naudojate tekstus, nepamirškite jų pritaikyti skirtingoms kalboms. Itin svarbu atkreipti dėmesį į datas. Pavyzdžiui, 12/04 yra Balandžio 12 d. ar Gruodžio 4 d.? Tikrai painu. Taigi, prieš verčiant tekstus, pasitikrinkite, ar kitos kalbos vartotojas jus supras teisingai.


SEO nustatymai. Baigėte versti? Metas pasirūpinti, kad jūsų tinklalapis būtų reitinguojamas paieškoje aukščiausiai, kad ir kokia kalba jis bebūtų. Pradėkite nuo dažniausiai vartojamų raktažodžių identifikavimo skirtingose kalbose ir atnaujinkite tam tikrus žodžius savo tinklalapyje pagal SEO principus. Tokiu būdu, smalsūs potencialūs klientai, ieškantys jūsų paslaugos, turės didesnę galimybę apsilankyti jūsų svetainėje.


Pridėkite kalbų meniu savo internetinėje svetainėje


Jeigu siūlote daugiau kalbų, apsvarstykite išskleidžiamą meniu tam, kad tinklalapis atrodytų tvarkingai. Suprantame, kad visos svetainės vertimo procesas gali bauginti, tačiau, jeigu jau turite tvarkingą tinklalapį pagrindine kalba, jau žengėte didelį žingsnį į priekį. Tinklalapio struktūra yra lyg žemėlapis, kuris padės pritaikyti svetainę bet kuriai kalbai.


Geriausia dalis? Wix Multilingual įrankis buvo sukurtas tam, kad jums nereikėtų savo tinklalapio perkurti skirtingoms kalboms. Kiekvieną kartą, kai pridedate naują kalbą, šis įrankis sukuria atitinkamą tinklalapio kopiją. Jeigu nuspręsite pakeisti tam tikrą elementą – jis iškart pasikeis visose kalbose.


Kaip naudotis Wix Multilingual įrankiu tam, kad sukurtumėte daugiakalbį tinklalapį:


1. Apsilankykite Wix.com ir užsiregistruokite – užtruksite vos kelias sekundes.

2. Susikurkite tinklalapį su pagrindine kalba.

3. Apsilankykite Wix Editor ir pasirinkite „Settings“ skiltį.

4. Pasirinkite „Multilingual“ ir pradėkite!

5. Pasirinkite pagrindinę kalbą ir vėliavą jai.

6. Spauskite „Next“.

7. Pasirinkite antrą kalbą (vėliau galėsite pasirinkti ir papildomas kalbas) bei vėliavą jai.

8. Spauskite „Next“.

9. Štai ir viskas! Jūsų tinklalapis paruoštas!