Kaip sukurti vieno puslapio internetinę svetainę?Dabartiniame pasaulyje visose srityse vyrauja tam tikros tendencijos. Pavyzdžiui, tarp internetinių svetainių sparčiai populiarėja vieno puslapio tipo tinklalapiai. Iš esmės, tai svetainė, kuri reprezentuoja visą turinį viename ilgame puslapyje – užuot atskyrus pagrindinį puslapį nuo kitų, turinys yra pateiktas sekcijomis, naudojant tam tikrus skyrius. Tada meniu elementai nukreipia vartotoją į kiekvieną iš skyrių, o ne į atskirus puslapius.

Kai yra kuriamas internetinis tinklalapis, vis daugiau dizainerių laikosi šios vieno puslapio tendencijos. Kodėl? Nes tai paprasta, tvarkinga ir, žinoma, sukelia įspūdį.

Nuspręskite, ar tai tikrai tinka jūsų verslui

Vieno puslapio svetainė išsiskiria minimalistiniu dizainu, kuriame vyrauja vaizdinė medžiaga, o teksto yra mažai. Šis dizainas skatina į internetinį tinklalapį pažvelgti kūrybiškai – tai leidžia kurti tam tikras istorijas, kuriomis galite kontroliuoti turinio matymo tvarką. Verta paminėti, kad vieno puslapio dizaino svetainę lengva prižiūrėti – tai reikalauja mažiau išteklių nei klasikinė svetainė.

Paskaitę apie šią vieno puslapio dizaino tendenciją, turbūt jau manote, kad tai skirta būtent jums. Tačiau verta įsitikinti, ar toks dizainas tinka jūsų verslui, ar tai tinkamai perteiks jo idėją ir konceptą.

Klasikinė svetainė yra būtent tai, ką mato daugelis žmonių – pagrindinis puslapis kartu su kitais, pavyzdžiui, kontaktų ar paslaugų puslapIais. Pagrindinė priežastis, kodėl pasirenkamas klasikinės svetainės dizaino modelis, tai didelis informacijos kiekis, kuris reikalauja atskirų dalių, tokių kaip produktų pardavimas ar paslaugų suteikimas ir panašiai. Tada atskiroms dalims yra skiriamas didesnis dėmesys – jos aprašomos aiškiau ir plačiau, pavyzdžiui, blog'o straipsnius skaityti yra daug patogiau, kai jie suskirstomi atskirai.

Sukurkite savo turinio planą

Jei nusprendėte, kad vis dėlto vieno puslapio dizaino svetainė skirta būtent jums, tada turite strategiškai išdėstyti turinį. Pirmiausia, vartotojas turi likti sužavėtas pagrindine žinute, kurią norite perteikti pačioje pradžioje, kitaip tariant, pabrėžti tai, kas yra svarbiausia.

Žinoma, kiekvienai svetainei reikalinga „Apie“ skiltis, kurioje randama kontaktinė informacija.

Taip pat išimkite bet kokią nereikalingą infomaciją – kuo mažiau yra apkrautas puslapis, tuo jis atrodo patrauklesnis. Jei norite, kad jūsų puslapis būtų sėkmingas, o turinys aiškus ir skleidžiantis tam tikrą žinutę, viskas turi atrodyti kuo tvarkingiau ir paprasčiau.

Pasirinkite internetinės svetainės šabloną

Yra daugybė sukurtų šablonų, kurie pritaikomi ir prieinami bet kokiam verslui. Puikus dalykas yra tai, kad tie šablonai yra visiškai prieinami, tai reiškia, kad juos galite keisti, tobulinti, tvarkyti pagal save ir savo verslo idėją.

Sugrupuokite turinį į skyrius

Kiekvienai turinio skilčiai jūs galite pridėti tekstą, vaizdo įrašus, kontaktinę informaciją ar atsiliepimus. Galite pridėti tiek skilčių, kiek jums atrodo reikalinga tinkamai išdėstyti turinį. Tradiciškai yra pradedama nuo skilties „Apie“, o užbaigiama puslapio apačioje esančia juosta, kurioje dažniausiai skelbiami kontaktai.

Palengvinkite naršymą jūsų svetainėje

Vieno puslapio svetainės dėl savo unikalaus formato ir patrauklaus turinio gali taip įtraukti vartotoją, kad šis to net nesuvoks. Norėdami palengvinti naršymą, jums tereikia pridėti vieną mygtuką „Atgal į viršų“. Taip vartotojas galės pasiekti puslapio pradžią vienu spustelėjimu.

Nepamirškite CTA („Call-to-action“)

Kadangi jūsų turinys yra pateikiamas vienoje vietoje, turi būti kažkas, kas atkreiptų vartotojo dėmesį – kvietimas užsisakyti naujienlaiškį ar paslaugas. Taip veikia CTA („Call-to-action“).

Įtraukite savo socialinių tinklapių paskyras

Labai svarbu, kad jūsų socialinių tinklapių paskyros būtų neatsiejamos viena nuo kitos. Vienas iš būdų tai padaryti – savo svetainę susieti su „Facebook“, „LinkedIn“ ar „Instagram“ profiliais. Kodėl? Nes jūsų tikslas yra pritraukti kuo didesnį vartotojų srautą į savo svetainę.

Pritaikykite savo svetainę ir mobiliesiems telefonams

Naršymas telefone šiandien jau tampa norma. Paprasčiau tariant, naršymas telefone turi būti toks pats patogus bei funkcionalus kaip ir naršymas kompiuteryje. Kuriant vieno puslapio svetainės mobiliąją versiją, labai svarbu, kad puslapis būtų aiškiai pateikiamas ir paprastai valdomas. Jei jūsų puslapis turi šiuos elementus – jūs esate teisingame kelyje.