Kaip padidinti srautą į savo tinklalapį?Dažnai susikūrus interneto svetainę ir maksimaliai ištobulinus puslapio dizainą kyla natūralus klausimas – ,,kas toliau?“. Startavus su gražaus dizaino puslapiu, kitas žingsnis turėtų būti klientų pritraukimas. Tai padaryti padės SEO strategija bei socialiniai tinklai.

SEO svarba

Optimizavimo paieškos sistemoms (angl. Search Engine Optimization) tikslas – atvesti į konkrečią internetinę svetainę kuo daugiau tikslinių vartotojų, o tai padaryti paprasčiau, kai tinklalapio SEO reitingas yra aukštesnis nei konkurentų.

Internetinėje erdvėje dėl aukštesnės pozicijos paieškos sistemoje nuolatos konkuruojame su kitais tinklalapiais. Kyla klausimas: ką daryti, kad tinklalapis paieškos rezultatuose būtų parodomas aukščiau nei konkurentų? Paieškos sistemos, apskaičiuojančios tinklalapio SEO reitingą, remiasi keletu bazinių aspektų.

Kaip pasiekti aukštą SEO reitingą?

Pirmasis žingsnis, siekiant aukšto SEO reitingo – kuo aiškesni pavadinimai, aprašantys prekes ir paslaugas. Būtina naudoti aiškius raktinius žodžius, kad paieškos sistemos jus suprastų ir rastų jūsų tinklalapį.

Be kita ko, nereikėtų pamiršti, jog kol kas paieškos sistemos negali atpažinti nuotraukose esančių objektų. Tam tikra prasme net nuotraukos gali generuoti internetinės svetainės lankytojų srautą – vartotojai ieškodami konkrečios nuotraukos paieškos sistemoje, pavyzdžiui, „Google Images“, yra nukreipiami į pirminį iliustracijos šaltinį. Kita vertus, paieškos sistema niekada nenukreips vartotojo į tinklalapį, jeigu nesupras, kas vaizduojama nuotraukose. Todėl svarbu paieškos sistemai padėti suprasti tinklalapyje naudojamas nuotraukas, apibūdinant jas alternatyviuoju (alt) tekstu. Tai galima padaryti prie nuotraukos HTML kodo žymos įterpus alt=“alternatyvusis tekstas“ eilutę.

Dar vienas svarbus aspektas, kurio nevalia pamiršti yra tai, kad tinklalapis turi būti draugiškas mobiliesiems įrenginiams: išmaniesiems telefonams, planšetiniams kompiuteriams. Paieškos sistemos, nustatydamos SEO reitingą, atsižvelgia į tai, ar tinklalapis pritaikytas visiems įrenginiams, ar jo struktūra yra suprantama ne tik kompiuterio ekrane. Taigi būtina turėti mobiliąją versiją, nes kitaip paieškos sistemose tinklalapio reitingas bus ženkliai mažesnis.

Siekiant aukšto SEO reitingo nepaprastai svarbus yra ir originalus turinys. Niekada negalima kopijuoti turinio iš kitų svetainių ir tinklalapių, nes tai vėlgi nulems prastesnį reitingą paieškos sistemose. Būtina kurti unikalų ir kokybišką turinį.

Sudėtingas SEO procesas paprastai

Daugelis teigia, kad SEO yra sudėtingas procesas ir iš dalies yra teisūs. Tačiau Wix.com, siekdami palengvinti savo klientams šį procesą, sukūrė įrankį – Wix SEO WIZ, kuris yra lyg asmeninis patarėjas SEO klausimais. Šis produktas, atsižvelgdamas į verslo profilį ir tinklalapį, pasakys, kokių tolimesnių žingsnių reikėtų imtis, kad tinklapis būtų vis labiau matomas internete. Daugiau medžiagos ir patarimų rasite čia.

Socialiniai tinklai – kitas žingsnis sėkmingo tinklalapio link

Dar viena gudrybė, padėsianti į tinklalapį pritraukti žmonių, yra aktyvus dalyvavimas socialiniuose tinkluose, tokiuose kaip Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn.

Socialiniai tinklai yra patogus ir lengvas būdas populiarinti tinklalapį bei siekti aukšto SEO reitingo – kuo daugiau srauto sugeneruojama iš socialinių tinklų, tuo labiau tinklalapio reitingas kyla ir paieškos sistemose. Be to, socialiniai tinklai leidžia valdyti nepaprastai didelius informacijos srautus, siekiant pakelti prekinio ženklo žinomumą.

„Wix“ turi net keletą aplikacijų, per kurias galima kurti medžiagą ir dalintis ja socialiniuose tinkluose. Šios aplikacijos, padeda sekti tinklalapio aktualijas ir netgi sukurti gerai atrodančią medžiagą dalinimuisi socialinėje erdvėje. Daugiau aplikacijų rasite čia.