Kaip optimizuoti internetinio tinklalapio greitį?


Internetinė svetainė yra įrankis, kurio dėka galite sukurti pirmąjį įspūdį apie jūsų verslą. Ar žinote, kad vienas iš svarbiausių sėkmingo įvaizdžio veiksnių yra jūsų tinklalapio greitis? Vartotojai, kurie jūsų tinklalapio teikiamomis funkcijomis negali pasinaudoti greitai, pas jus nebesugrįš. Kaip to išvengti? Sužinokite šiame įraše!


Kas yra svetainės greičio optimizavimas ir kodėl tai yra svarbu?


Svetainės greitis yra laiko tarpas, per kurį atsiunčiamas tinklalapis rodomas naršyklėje.


Žinoma, kyla klausimas: koks yra tinkamas internetinės svetainės greitis? Tai priklauso nuo jūsų verslo srities, tačiau, rekomenduojama, kad jūsų internetinis puslapis įsikeltų per tris sekundes.


Kodėl internetinio puslapio spartos optimizavimas toks svarbus? Atsakymas gana aiškus: pakrovimo trukmė turi įtakos patogiam naudojimui, konversijai, vartotojų įsitraukimui ir matomumui paieškos sistemose.


Ką daryti, kad internetinis tinklalapis būtų greitesnis?


1. Neperkraukite pagrindinio puslapio

Pirmojo puslapio apkrovimas nereikalingu turiniu gali lemti tai, kad jūsų tinklalapis yra kraunamas ilgiau nei rekomenduojama. Jis turi būti aiškus, neperkrautas ir ne per ilgas.

2. Pirmenybę skirkite tinklalapio viršui

Internetinio puslapio viršus yra svarbiausia tinklalapio vieta, kuri yra matoma lankytojams vos tik apsilankius pas jus. Išnaudokite šią skiltį strategiškai, nukreipdami lankytojų dėmesį, kol likusi puslapio dalis kraunasi. Tai galite daryti naudodami tinkamas nuotraukas ar įtraukiantį tekstą. Taip pat, čia galite įkelti antraštę, įmonės pavadinimą, šūkį, logotipą ir CTA (liet. raginimo veikti) mygtuką.


3. Optimizuokite paveikslėlių dydį

Kalbant apie nuotraukas jūsų tinklalapyje, paprasčiausias būdas būtų naudoti JPEG vaizdo failus vietoj PNG failų. Taip yra dėl to, jog JPEG failai paprastai yra labiau optimizuoti žiniatinklyje, o tai reiškia, jog jie yra mažesni, atsiunčiami greičiau, išlaikant beveik tą patį kokybės lygį. Konvertuoti savo paveikslėlius galite su begale nemokamų įrankių internete, kaip „TinyJPG“, „Compressor.io“ ir „ImageOptimizer“.


4. Atsižvelkite į tekstų ir paveikslėlių ryšį

Savo tinklalapyje stenkitės išlaikyti kontrastą tarp teksto ir puslapio fono. Kadangi tekstas įkeliamas greičiau nei vaizdai, jūsų baltas tekstas baltame fone naršytojams bus nematomas tol, kol nebus įkeltas vaizdas. Taip pat venkite įterpti tekstą į vaizdus (išimtis taikoma logotipams). Taip yra todėl, kad tekstai paveikslėliuose kraunasi lėtai, tad yra didelė tikimybė, kad kelias sekundes jūsų puslapio lankytojai matys tik baltą foną.


5. Naudokite tekstą kaip dizaino elementą

Kaip minėjome ankščiau, tekstas pasikrauna greičiau negu animacijos ar paveikslėliai. Todėl įtraukianti teksto antraštė atkreipia jūsų lankytojų dėmesį į pagrindinį jūsų puslapio pranešimą. Be to, tekstas su teisingais raktiniais žodžiais jūsų tinklalapyje padės užtikrinti, kad paieškoje jūsų puslapis būtų reitinguojamas kaip įmanoma aukščiau.


6. Sumažinkite šriftus

Sumažinkite savo svetainės šriftą dvejais arba trejais vienetais - taip išlaikysite švarų, profesionalų puslapio dizainą bei paspartinsite tinklalapio krovimo laiką.


7. Neperkraukite tinklalapio animacijomis

Savo puslapyje animaciją naudokite saikingai. Didelių ir sunkių failų krovimui reikia daug daugiau laiko nei kitam turiniui. Visgi, jeigu animacijų išvengti nepavyksta, naudokite internetinius įrankius (pavyzdžiui, GIF to MP4), kad galėtumėte konvertuoti svetainės animacijas į vaizdo įrašus. Jie suteikia tokią pačią vizualinę patirtį kaip animacijos bei palengvina puslapio krovimo procesą.


8. Atsižvelkite į augantį išmaniųjų įrenginių populiarumą

Vis daugiau žmonių leidžia laiką naršydami internete savo išmaniuosiuose telefonuose. Būtent dėl šios priežasties yra svarbu atsižvelgti į tai, kaip jūsų svetainė atrodys įvairaus dydžio ekranuose. Kadangi dydžiai ir formatai skiriasi, savo turinį turite pateikti išmintingai. Norėdami išnaudoti pilną ekrano erdvę, jūs galite pakeisti lėtai pasikraunančius elementus kitomis funkcijomis, pavyzdžiui, pasisveikinimo ekranu, kurio judesiai gali prikaustyti lankytojo dėmesį bent kelioms sekundėms.


9. Minimizuokite trečiųjų šalių aplikacijas

Trečiųjų šalių programos – tai papildomos funkcijos, kurias galite pridėti prie savo svetainės. Pavyzdžiui, „Instagram“ informacijos srautas arba žemėlapis, nurodantys jūsų verslo vietą - daugelis iš jų yra nemokamai prieinami „Wix App Market“. Šios aplikacijos paįvairina turinį, tačiau nepamirškite, kad per didelis jų kiekis gali lėtinti jūsų tinklalapį, todėl atsirinkite tik tai, kas svarbiausia jums ir jūsų vartotojams.


Kaip sužinoti, koks yra jūsų internetinio tinklalapio greitis? Spauskite čia.