Kaip monetizuoti tinklaraštį?


Sutikite, kad tinklaraštininkų galimybė dalintis savo žiniomis ir idėjomis su žmonėmis iš viso pasaulio yra tikrai nuostabi! Tiesa, norint sukurti tikrai kokybišką tinklaraštį, reikia prisiimti nemažai atsakomybių, kurios užima daug laiko – rašyti žinutes, reklamuoti blog‘ą internete, siųsti el. laiškus prenumeratoriams, bendradarbiauti su skaitytojais ir t.t. Tai yra rimti įsipareigojimai, kurie, dažniausiai, yra neapmokami, tad padengti būsto nuomos kaštus vien tinklaraščio dėka gali būti labai sudėtinga. Norime jums padėti, todėl dalinamės svarbiausiais patarimais, kurie padės monetizuoti šią veiklą.


1. Pasiūlykite išskirtinę prieigą prie aukščiausios kokybės turinio


Jūsų tinklaraščio įrašai yra kur kas daugiau nei tik jūsų asmeninė nuomonė. Jie perteikia unikalią patirtį. Žmonės skaito jūsų blog‘ą, nes gauna ypatingą vertę, nesvarbu, ar tai yra profesionalūs patarimai, gyvenimo ypatybės, asmeninis tobulėjimas, ar bet kokio kito pobūdžio tekstai. Todėl visiškai normalu, kad tam tikra jūsų turinio dalis yra mokama. Kaip įtikinti skaitytojus, kad jūsų tinklaraščio įrašai yra verti pinigų? Rekomenduojame jiems suteikti dalį nemokamo turinio, kaip pavyzdžius, ką jie gali gauti, nusipirkę visą tekstą. Išskaidykite svetainės dalis į mokamo ir nemokamo turinio tekstus su Wix Blog pagalba, o kainas bei mokėjimo būdus galite valdyti su Paid Plans programa.


2. Uždirbkite pinigų iš internetinių skelbimų


Vienas iš patikimiausių būdų uždirbti internete – rodyti reklaminius skelbimus savo tinklaraštyje ir generuoti pajamas iš kiekvieno paspaudimo. Didžiausias šio pasirinkimo privalumas yra tai, kad jis reikalauja minimalių pastangų. Jums tereikia sukurti paskyrą su internetinių skelbimų platforma ir prijungti ją prie savo tinklaraščio. Prisiminkite, kad jūsų tinklaraščio skelbimai bus pelningi tik tada, kai bus susiję su jūsų auditorijos interesais. Ar žinojote, kad naudodami Google AdSense programėlę savo Wix tinklaraštyje, galite nustatyti, kokių temų ir skelbimų kategorijos turėtų būti rodomos jūsų tinklaraštyje? Išbandykite!


3. Parduokite vaizdo įrašus


Jeigu jūsų tinklaraštis pagrįstas vaizdo įrašo turiniu, apsvarstykite galimybę įkainoti juos, kad galėtumėte papildomai užsidirbti. Wix Video įrankis leidžia parduoti, išsinuomoti ir leisti atsisiųsti vaizdo įrašus pagal jūsų nusatytas sąlygas – kainą, trukmę ir kitus aspektus. Žinoma, tam, kad jūsų vaizdo įrašus vartotojai pirktų, reikia pagalvoti apie turinį, kuris būtų jiems vertingas. Pažadame, kad mokomieji vaizdo įrašai tikrai nepaliks abejingų!


4. Prijunkite savo tinklaraštį prie Amazon Associate paskyros


Elektroninės parduotuvės milžinas Amazon noriai bendradarbiauja su tinklaraštininkais, kad padidintų savo pardavimus ir tam sukūrė Amazon Associate programą. Prisijungę prie jos, galite reklamuoti produktų nuorodas ir skelbimus tiesiogiai savo tinklaraštyje bei gauti komisinius už kiekvieną pirkimą, kuris buvo inicijuotas iš jūsų svetainės.


5. Bendradarbiaukite su įmonėmis


Tinklaraštininkai dažnai kreipiasi į prekinius ženklus ir įmones, kurios tikisi panaudoti tinklaraščių platformą reklamos tikslais. Vienas iš būdų tai padaryti yra autorizuoti straipsnius, kuriuose aprašomas konkretus produktas ar paslauga. Rėmėjas paprastai pateikia produkto apžvalgą arba papasakoja apie produkto ypatybes. Patikėkite, tai yra puikus būdas užsidirbti, pasitelkus tinklaraščio galią pasiekti tūkstantines auditorijas!


6. Parašykite elektroninę knygą ir parduokite ją


Jeigu lankytojai pateks į jūsų tinklaraštį ir norės perskaityti daugiau jūsų minčių, kodėl gi nepasiūlius jiems elektroninės knygos? Joje gali būti temų, kurias aptariate savo tinklaraštyje, taip pat galite apžvelgti problemas, kurios yra aktualios jūsų tikslinei auditorijai. Pavyzdžiui, jeigu jūsų blog‘e daugiausia dėmesio skiriama fotografijai ir reguliariai skelbiami patarimai, kaip fotografuoti ir redaguoti, jūsų elektroninė knyga gali nagrinėti detalias redagavimo ypatybės.


7. Pasiūlykite asmeninius mokymus


Vienas geriausių būdų užsidirbti rašant – žiūrėti į savo tinklaraštį kaip į platformą, kurioje pristatote save kaip ekspertą. Skaitytojai lankosi jūsų svetainėje todėl, kad juos tikrai domina tai, ką norite pasakyti. Pasiūlykite jiems asmeninius mokymus! Pavyzdžiui, jeigu jūsų tinklaraštis pasakoja apie jūsų kelionę aplink pasaulį, konsultuokite klientus apie galimus kelionės maršrutus pagal jų biudžetą.


8. Pardavinėkite savo atributiką


Šiandienos kultūroje tinklaraštininkai yra labai populiarūs. Kai kurie internetinių tinklaraščių autoriai tampa tokie įžymūs, kad geba sukurti savo prekės ženklą! Į savo svetainę galite įtraukti internetinę parduotuvę ir parduoti įvairių rūšių prekes, susijusias su jūsų tinklaraščio temomis. Juk būtų malonu pamatyti žmones gatvėje, dėvinčius marškinėlius su jūsų logotipu?


9. Reklamuokite savo tinklaraštį


Visi metodai, kuriuos aptarėme iki šiol, neduos daug pelno, jeigu jūsų tinklaraštyje nebus pakankamai skaitytojų. Tam, kad jūsų tinklaraštis būtų pelningas, turite įsitikinti, kad lankytojai skaito jūsų įrašus, ir geriausias būdas tai padaryti yra aktyviai jį reklamuoti. Tą galite daryti socialiniuose tinkluose, optimizavę paieškos sistemas bei pasitelkę elektroninio pašto rinkodarą.