Kaip būti sėkmingu smulkaus verslo savininku 2022-aisiais?Asmeninio verslo įkūrimas, plėtra ir vystymas reikalauja atsidavimo bei kur kas daugiau darbo nei dauguma gali įsivaizduoti. Ir visai nesvarbu, kokį verslo modelį pasirinksite: ar ketinate atidaryti ledų parduotuvę, o galbūt konsultacinę įmonė – visų verslų savininkai turėtų pasižymėti ryžtingumu, atsidavimu savo veiklai, kūrybiškumu, drąsumu ir atvirumu.


Asmeninis verslas suteikia galimybę pati savo pačiu vadovu ir sukuria unikalų karjeros kelią, kupiną kūrybiškos laisvės. Tačiau visų pirma, turėtumėte pasiruošti pagrįstą asmeninio verslo planą bei susikurti tinklalapį.


Manote, kad turite tai, ko reikia, kad taptumėte sėkmingu verslininku? Šiandien mes dalinamės patarimais ir reikšminga informacija, kuri bus naudinga kiekvienam smulkiojo verslo savininkui.


Smulkaus verslo savininkas: privalumai ir trūkumai


Skaitmeninės rinkodaros įmonės „Constant Contact“ atliktas tyrimas atskleidė, kad net 56 proc. smulkaus verslo savininkų teigia negalintys atsitraukti nuo vykdomos verslo veiklos ir net 84 proc., kad turėdami galimybę, savo idėjos įgyvendinimą norėtų pradėti iš naujo. Taiįrodo, kad asmeninio verslo plėtra kartu su savimi atneša tiek privalumų, tiek trūkumų. Tačiau dauguma sutinka, kad reikšmingų privalumų yra kur kas daugiau.


Privalumai


Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl jauni verslininkai pradeda smulkųjį verslą, tai savarankiškumas, nepriklausomybė ir galimybė patiems priimti norimus sprendimus. Daugelis smulkaus verslo savininkų teigia, kad būtent turimų tikslų siekimas ir profesinis lankstumas motyvuoja labiausiai.


Galimybė sukurti darbo vietas ir išsirinkti geriausią komandą, kuri padės siekti bendro tikslo bei organizacinės kultūros formavimas, taip pat yra žymus privalumas. Planuojate sukurti organizacinę kultūrą, kurioje personalas turės dėvėti oficialią aprangą, o galbūt į įmones patalpas leisite atsivesti augintinius ir dėvėti marškinėlius bei džinsus? Tai – jūsų pasirinkimo laisvė.


Trūkumai

Įprastai smulkiojo verslo savininko pozicija turi kur kas ryškesnius privalumus, tačiau vis dėlto, šios pareigos tinka ne visiems.


Smulkaus verslo savininkai įprastai dirba daug ir sunkiai, paskirdami didžiąją dalį gaunamų finansų bei turimo laiko sėkmingai verslo veiklai. Dėl šių priežasčių, patys verslininkai ilgą laiką gali negauti asmeninio pelno. O dėl neretai praleistų 50-70 darbo valandų per savaitę, gali susidurti su sunkumai ieškodami tinkamo asmeninio gyvenimo ir darbo pusiausvyrą gali būti ypač sudėtinga.


Žinoma, siekis atlikti keletą skirtingų užduočių vienu metu ir noras tinkamai užimti skirtingas pareigas, taip pat gali sukelti papildomą stresą, nerimą bei nesėkmės baimę. Tačiau neleiskite, kad šie veiksniai trukdytų kryptingai kurti ar puoselėti turimą asmeninį verslą. Būtent atkaklumas ir ryžtas yra tai, ko reikia norint pasiekti norimus bei sėkmingus veiklos rezultatus.


Savybės, kurios padės vystyti sėkmingą smulkų verslą 2022-aisiais


Smulkaus verslo savininkams būtinas unikalus minkštųjų įgūdžių derinys, kuris užtikrintu sėkmingą ir nuoseklią įmonės veiklą. Drąsa priimant rizikingus sprendimus bei gebėjimas tinkamai valdyti turimą biudžetą yra vos du įgūdžiai, kurie yra reikšmingi sėkmingiems smulkiojo verslo rezultatams pasiekti.


1. Būkite malonūs ir atviri


Patarimas būti maloniems gali skambėti banaliai, tačiau artimo ryšio užmezgimas su darbuotojais, partneriais ar tiekėjais, klientais, ar net konkurentais gali būti reikšmingas veiksnys jūsų verslo sėkmei. Taip pat, darbuotojai, kurie vertina ir gerbia savo vadovą, pasižymi didesne motyvacija ir atsidavimu veiklai.


Vartotojų sprendimui įsigyti teikiamą prekę ar paslaugą taip pat turi įtakos prekės ženklo atstovai, todėl malonų ir pozityvų jūsų elgesį potencialūs klientai susies su teikiama paslauga bei ją vertins palankiau. Pasak ekspertų, atviras tiesioginio vadovo kontaktas su klientais yra reikšminga lyderio vadovavimo strategija. Teigiama, kad tai sukuria tvirtą pagrindą nuolatinių ir ištikimų klientų formavimuisi, kurie nuosekliai dalinasi asmeninėmis rekomendacijomis bei skatina potencialius klientus įsigyti būtent jūsų teikiamas paslaugas ar prekes.


2. Būkite pasirengę pokyčiams

Smulkaus verslo savininkai turėtų būti pasiruošę suvaldyti natūralius rinkos pokyčius ir gebėti teikiamą paslaugą ar produktą tinkamai aktualizuoti. Vartotojų poreikių bei norų ignoravimas ilgainiui tik pakenks norimiems verslo rezultatams.


3. Būkite pasiruošę drąsiai priimti rizikingus sprendimus


„Didžiausia rizika yra nerizikuoti“, – kartą teigė „Facebook“ CEO Markas Zuckerbergas.


Pradėję asmeninio verslo plėtrą, turite būti pasiruošę priimti drąsius sprendimus ir rizikuoti, nes kito būdo sužinoti, ar jūsų idėja sėkminga – nėra.


Nors įprastai sėkmingi verslininkai priimdami sprendimus ir kurdami naujas verslo idėjas remiasi rinkos tyrimais bei patikimais išoriniais šaltiniais, nuspėti ateities – neįmanoma. Investuoti asmeninius finansus ir laiką į kryptingą verslo plėtrą yra rizikinga, tačiau tai žingsniai, kurių nei vienas verslo savininkas, siekdamas sukurti sėkmingą verslą, negali išvengti.


4. Būkite nepriklausomi


Gebėjimas savarankiškai mąstyti priimant svarbius sprendimus yra ypač svarbus verslo savininko bruožas. Nepriklausymas nuo aplinkinių daromos įtakos ir supančio triukšmo padeda pasiekti norimus rezultatus. Tikriausiai turite unikalią produkto ar paslaugos idėją? Būtent nepriklausymas nuo aplinkinių jums suteiks galimybę sėkmingai įgyvendinti iniciatyvą ir pristatyti ją kitiems.

5. Pasitikėkite savimi


Pasitikėjimas savimi įprastai priklauso nuo gebėjimo išlikti nepriklausomu nuo supančios aplinkos daromos įtakos verslo sprendimams. Ypač svarbu tikėti savimi, asmeniniu verslu ir finansiniais sprendimais, kuriuos priimate, nes būtent tai padės nuolatos judėti į priekį bei tvirtai laikytis sudėtingiausiose situacijose.


Taip pat, tvirtas pasitikėjimas savimi geba formuoti aplinkinių pasitikėjimą ir tinkamai užimti lyderio poziciją. Šie veiksniai gali daryti įtaką sėkmingam komandos valdymui, darbuotojų produktyvumui, kūrybiškumui bei bendram verslo veiklų efektyvumui.


6. Supraskite, kai ateina laikas stabtelti


Žinome, kad verslininkai, kuriantys asmeninį verslą, nuolatos dirba, tačiau jie taip pat žino, kada laikas stabtelti ir pailsėti. Perdegimui būdingas emocinis išsekimas, išsiblaškymas, egoizmas, motyvacijos sumažėjimas bei pervargimas. Geriausias būdas išvengti perdegimo – planuoti savo laiką malonioms papildomos veikloms, kurios suteiktų galimybę atitrauki mintis nuo verslo klausimų.

Pavyzdžiui, jeigu laisvas 30 minučių nuspręsite skirti sau ar artimiesiems, tai ir darykite. Pasimėgaukite laisvu laiku, per kurį išvengsite finansinių ataskaitų tikrinimo ar atsakinėjimo į elektroninius laiškus. Sėkmingi verslininkai iš tiesų supranta asmeninio laiko svarbą.


7. Išsaugokite turimą atsidavimą ir užsispyrimą verslo veiklai

Įprastai reikia laiko, kad kuriamas verslas taptų iš tiesų pelningas, o jo valdymas ir plėtra vyktų sklandžiai. Iš pradžių galite to nesuprasti, tačiau laikui bėgant, siekdami verslo sėkmės, tikriausiai turėsite pakoreguoti esančias kainas, verslo modelį ar net patį produktą. Tačiau turėtumėte išlikti atsidavę, užsispyrę ir gebėti nepasiduoti tuomet, kai nepasiseka. Būtent šios savybės gali padėti pasiekti geriausius rezultatus.

8. Laikykitės parengto biudžeto plano

JAV banko „US Bank“ atliktas tyrimas atskleidė, kad net 82 proc. mažų įmonių žlunga dėl prasto pinigų valdymo. Ruošdami biudžeto ir verslo planus, nusimatykite papildomai didesnį kiekį išlaidoms nei gaunamų pajamų srauto kiekį. Tai padės visuomet būti pasiruošusiems netikėtoms išlaidoms.


9. Prioretizuokite turimas užduotis

Įprastai kurdami asmeninį verslą turite daugybę užduočių, kurias svarbu atlikti kokybiškai, tačiau šiuo metu dirbate vieni ir neturite komandos, kuri gebėtų perimti dalį užduočių, turite išmokti prioretizuoti esamas užduotis.


Būdami įmonės savininkai, turėsite nuolatos tobulinti turimus projektų valdymo įgūdžius. Tai padės tinkamai įvertinti ir suprasti, kurios užduotys teikia didžiausią vertę verslui. Puikus būdas – esamų užduočių sąraše pažymėti užduotis, kurios yra svarbios bei ypač skubios. Pavyzdžiui:

  • Svarbios užduotys yra reikšmingos ilgalaikei verslo sėkmei, tačiau jų nebūtina atlikti skubos tvarka.

  • Tuo tarpu skubioms užduotims visuomet turėtume teikti pirmenybę, nes būtent jos įprastai padeda užtikrinti sklandžią įmonės veiklą esamuoju laiku.

„Stephen Covey‘s Time Management Matrix“ yra puikus įrankis padedantis tinkamai prioretizuoti esančias užduotis. Jas galite išskirstyti vadovaujantys keturiais apsektais: skubūs/svarbūs, neskubūs/svarbūs, skubūs/nesvarbūs ir neskubūs/nesvarbūs.


10. Į asmeninį verslą žvelkite plačiai

Nuolatos kylantys iššūkiai ar sunkumai gali skatinti abejones, kodėl vis dėlto nusprendėte pradėti kurti asmeninį verslą. Tačiau prisiminkite priežastis, kodėl išdrįsote priimti šį sprendimą ir į savo sėkmę žvelkite plačiai, pamiršę nuopuolius. Toks mąstymas jums gali padėti nuolatos judėti į priekį ir siekti drąsių tikslų.

70 peržiūrų