Gyvenimo aprašymas: kaip gauti svajonių darbą?Gyvenimo aprašymas iš esmės yra rinkodarinis dokumentas, pristatantis produktą, apie kurį žinote daugiau nei bet kas kitas. Ieškant naujo darbo, gyvenimo aprašymo atnaujinimas yra vienas svarbiausių žingsnių, galinčių padėti surasti svajonių vietą, kurioje norėtumėte dirbti. Šiame blogo įraše pristatysime 7 patarimus, kurie padės paruošti nepriekaištingą CV.


1. Pasirinkite tinkamą formatą


Pildydami savo gyvenimo aprašymą, atminkite, kad pirmieji įspūdžiai yra labai svarbūs. Tyrimai rodo, kad dauguma darbdavių nuskaito gyvenimo aprašymą per 6 sekundes, prieš nusprendžiant atmesti ar judėti pirmyn su konkrečiu kandidatu. Vizualiniai elementai, tokie kaip formatas ir stilius, yra pirmieji dalykai, kuriuos darbdaviai pastebi. Netvarkingai atrodantis gyvenimo aprašymas yra lyg įspėjamasis ženklas, atgrasantis darbdavius.


Pradedant pildyti savo gyvenimo aprašymą, pagalvokite apie formatą, kurį norite naudoti. Kaip galima matyti šiuose CV šablonuose, skirtingos profesijos dažniausiai naudojasi skirtingais formatais. Svarbiausia tai, kad jūsų pasirinktas formatas būtų aiškiai įskaitomas ir pabrėžtų svarbiausius elementus.


2. Pridėkite savo kontaktinę informaciją


Pildant gyvenimo aprašymą, nesunku pamiršti mažą, bet kritinę informaciją. Taip, kalbame apie jūsų kontaktus. Įsitikinkite, kad kontaktinė informacija yra aiškiai matoma dokumento viršuje. Šioje skiltyje turėtų būti jūsų vardas, telefono numeris, el. pašto adresas ir gyvenamosios vietos adresas.


Sumažinkite painiavą, naudodami tik vieną telefono numerį ir el. pašto adresą. Siūlome susikurti naują el. pašto adresą, skirtą jūsų darbo paieškai (išskirtinis el. pašto adresas), kuris atrodys profesionaliau. Taip pat siūlome naudoti tik tą telefono numerį, kuriuo jus galima pasiekti nuolat.


3. Aprašykite patirties skyrių


Svarbiausia gyvenimo aprašymo dalis yra aprašymas patirties skyriuje. Atminkite, kad jūsų patirtis visada bus platesnė nei gyvenimo aprašymas gali sutalpinti. Pasirinkite, kuriuos aspektus pabrėžti, atsižvelgiant į jų svarbą norimam darbui ir karjeros tikslams.


4. Išsilavinimas vs. patirtis


Nepamirškite, kad svarbiausia informacija visada turi būti puslapio viršuje. Nors kai kurie žmonės išsilavinimo skyrių pateikia aukščiau nei profesinę patirtį, mes rekomenduojame jį pateikti vėliau, nes jūsų darbo patirtis yra aktualesnė informacija darbdaviams. Taigi savo išsilavinimą pateikite prieš patirties skyrių tik tuomet, jei išsilavinimą gavote neseniai arba jis – itin įspūdingas. Jeigu esate įgiję bakalauro ar aukštesnį laipsnį, nebūtina įtraukti informacijos apie mokyklą. Turintiems kelis laipsnius – pirmiau įvardinkite aukščiausią išsilavinimą, pavyzdžiui, magistrą prieš bakalaurą. Tai padės pabrėžti jų svarbą.


5. Įtraukite papildomą informaciją


Kai kurie siekia, kad jų gyvenimo aprašymai išsiskirtų spalvomis, vaizdais, jų asmenybės tipo aprašymais ir dar daugiau. Ar to reikia? Norėdami atsakyti į tai, paklauskite savęs, ar šie papildomi duomenys padidina jūsų šansus būti priimtais į darbą. Jei atsakymas yra ne, praleiskite tai. Atminkite, kuo švaresnis ir glaustesnis jūsų gyvenimo aprašymas, tuo profesionaliau jis atrodo.


6. Peržiūrėkite ir redaguokite


Užbaigę savo gyvenimo aprašymą, perskaitykite jį garsiai, kad įsitikintumėte, jog sakiniai sklandūs ir nėra rašybos ar gramatikos klaidų. Be to, perskaitykite aprašymus, kad dar kartą patikrintumėte, ar kiekviena eilutė suteikia vertę jūsų gyvenimo aprašymui. Ar visi teiginiai yra aiškūs ir nepasidalinote per daug? Ar kiekvienas punktas yra unikalus? Ieškokite reikšmingų sinonimų, kad išvengtumėte pasikartojimo ir visi punktai būtų įtikinami.

Galiausiai įsitikinkite, kad jūsų dizaino sprendimai ir kitos dalys yra nuoseklios. Rašyba, įskaitant tarpus, šrifto dydį, paryškinimą ir antraštes, turėtų būti nuosekliai formuojamos visame puslapyje.

7. Išplėskite savo skaitmeninę patirtį


Profesionalus buvimas internete yra kritinė darbo paieškos proceso dalis. Tyrimai parodė, kad 93% įdarbinančiųjų prieš pakviesdami jus į asmeninį ar vaizdo pokalbį kandidatą patikrina internete. Ruošdami savo gyvenimo aprašymą, neapsiribokite tik spausdintu gyvenimo aprašymu. Įtraukite informaciją į savo „LinkedIn“ profilį ar sukurkite savo svetainę. Nesvarbu, ar norite plėtoti savo karjerą, keisti darbą, galbūt net kreiptis į „Wix“, sukūrę profesionalią svetainę galėsite išsamiai papasakoti savo istoriją. Kurdami savo svetainę, galite žengti dar vieną žingsnį, pridėti nuorodų, tinklaraščių įrašų, keisti visą aplinką ir dar daugiau.

0 peržiūrų