Geras infografikas per vieną valandą? Įmanoma!Kai nedidelis, jaunas verslas turi ką pasakyti, pirmas kylantis klausimas – kaip tai padaryti? Tikriausiai pirmi į galvą šaunantys variantai yra smagus video arba informatyvus blog‘o įrašas. O ką manote apie infografikus? Juk tai puikus pasirinkimas statistinius duomenis norint pateikti patraukliai ir įdomiai.

Šiandien norime jums parodyti, kodėl ir kada verta daryti infografikus. O tai padaryti yra lengviau nei jums atrodo! Šis grafinis įrankis gali būti vertingas jūsų verslui, ypač, kai tikslas yra perteikti daug informacijos paprastai ir įsimintinai. Šiek tiek žemiau rasite vienus geriausių šaltinių infografikų kūrimui, kurie sutaupys daug jūsų laiko.

Kodėl infografikai?

Iš pradžių keletas argumentų, kodėl tokia vizualinė priemonė yra svarbi. Pirma, tai pritraukia vartotojų dėmesį. Duomenų vizualizacija net ir nuobodžiausią informaciją gali padaryti įdomia ir malonia akiai. Antra, infografikas, ko gero, išlaiko vartotojų dėmesį ilgiau nei ilgas tekstinis blog‘o įrašas dėl ryškių spalvų ar gyvybingų nuotraukų, kurios leidžia vartotojo akiai mėgautis ir sužadina skaitytojų smalsumą.

Ar reikia mokėti už gerą infografiką?

Trumpas atsakymas: nebūtinai, bet galimai.

Dauguma programų, kurias rasite kurti infografikams, pradžioje leis naudotis nemokamomis galimybėmis, tačiau norint gauti visą paketą, reikės šiek tiek sumokėti. Kartais tą padaryti tikrai verta – gausite papildomų šablonų ir kitų elementų, kuriuos galima naudoti savo turiniui kurti.

Pasiruošiamieji darbai

Prieš pradedant, geriausia sugalvoti visą infografiko idėją. Mes rekomenduojame pradėti nuo šių pagrindinių žingsnių:

  1. Surinkite visą medžiagą ir ją susisteminkite.

  2. Sugalvokite pradinį dizainą, kaip norėsite tuos duomenis pristatyti.

  3. Susirašykite visą turinį, kurį ruošiatės rodyti.

  4. Pasirinkite internetinį įrankį, kuris atitiktų jūsų poreikius.

  5. Pradėkite kurti!

Dabar, kai susidėliojote visus procesus mintyse, pasižiūrėkite keletą mūsų siūlomų programų įgyvendinimui.

Pasirinkite geriausią įrankį savo infografikui

Canva

Ieškant infografikų kūrimo programų, Canva tikrai bus sąrašo viršuje. Galinga, bet paprasta naudoti programa siūlo šablonus skirtingiems grafiniams sprendimams nuo vizualų socialiniams tinklams iki spausdinimui skirtų maketų. Geriausia, kad visa tai – nemokama!

Žinoma, čia yra ir keletas mokamų funkcijų. Kai kurie dizaino sprendimai, ikonos ir kiti elementai yra mokami, todėl prieš pat atsisiunčiant užbaigtą infografiką jums bus pristatyti mokėjimo būdai. Laimei, jei jūs jau turite savo medžiagą ir turinį, kurį norite nadoti, tada nemokėsite nė cento.

Venngage

Venngage yra kitas puikus pasirinkimas infografikų kūrimui, kuris siūlo platų įrankių spektrą. Jo naudojimas panašus į Canva, taigi nesijausite pasimetęs, jei esate anksčiau minėtą programą naudoję anksčiau.

Ikonos, diagramos, žemėlapiai ir t.t. – visa tai laukia jūsų Venngage. Infografiko kūrimas yra smagus ir nemokamas, bet turėsite susimokėti, jei norėsite jį atsisiųsti. Net jei naudojote savo vizualus ant tuščio blanko, turėsite pasirinkti mokamą planą, norėdami gauti savo grafiką. Bet kokiu atveju, Venngage yra viena geriausių programų ir jūs nenorite jos neišbandyti!

Piktochart

Reikia daugiau variantų? Tada Piktochart yra jūsų kitas galimas pasirinkimas. Naudodamiesi šios programos nemokamais šablonais, galėsite sukurti, modeliuoti ir pritaikyti prezentaciją ar infografiką per labai trumpą laiką.

Piktochart turi atskirą skyrių – Inspire Me (liet. Įkvėpk mane) – skirtą kitų vartotojų kūrybos demonstravimui. Šis įrankis gali būti labai naudingas pirmą kartą infografiką kuriantiems vartotojams. Kitas praversiantis dalykas – Piktochart mokomieji video, kurie padės, jei prireiks mažos pagalbos.

Easel.ly

Easel.ly viena paprasčiausių programų iš visų siūlytų variantų. Ir tai nėra blogai. Ne taip kaip kitos programos, kurios siekia sužinoti jūsų darbo sritį tam, kad pateiktų jums tikslesnį šablonų sąrašą, Easel.ly tiesiog įmeta jus į savo pilną kolekciją, kad galėtumėte dirbti iš karto.

Nors pati programa gali atrodyti pasenusi, tačiau ji tokia pati galinga kaip ir kitos minėtos programos. Kitas geras dalykas, kurį rasite šioje proramoje, yra tai, kad ji turi „ką matai, tą ir gauni“ prieigą. Tai reiškia, kad ji nerodo papildomų elementų, kurių jūs negalėsite naudoti nemokamai, norėdami parsisiųsti susikurtą infografiką. Tai infografikų kūrimo programa, kuri nori, kad jūs būtumėte laimingi su tuo, ką turite, o jei jums reikia daugiau – galite nusipirkti papildomą prieigą.

Visme (Beta)

Pati programa yra sklandi ir pasiekia profesionaliau atrodantį lygį, tačiau iš esmės pajėgumai yra tokie patys kaip ir kitų programų. Pridėdami elementus savo infografikui matysite, ką konkrečiai galite gauti nemokamai ir ką galite gauti primokėję.

Kaip nemokamas Visme vartotojas, eksportuodami finalinę infografiko versiją, galėsite tai padaryti tik JPG formatu. Nemokami infografikai taip pat turės Visme ženkliuką infografiko kampe.

Padarykite infografikus „savais“

Nesvarbu, kokią programą pasirinksite savo infografiko kūrimui, tačiau labiausia tikėtina, kad pradėsite su tam tikru infografiko šablonu. Žinoma, visada galite pradėti nuo nulio ir naudoti tuščius blankus, bet dirbdami su šablonu, sutaupysite daug laiko. Prieš pradėdami, nepamirškite ištrinti nereikalingų elementų ir teksto.

Kai sudėliosite visą grafinę, tekstinę ar statistikos medžiagą, pažiūrėkite į ją naujomis akimis ir patikrinkite, ar infografikas pasakoja tą istoriją, kurią ir norėjote papasakoti.

Pasidalinkite su pasauliu

Kai užbaigėte savo infografiką, laikas pasidalinti juo su pasauliu. Patalpinkite jį savo tinklapyje ar socialiniame tinkle. Būtų apmaudu, jei sudėję tiek darbo, niekam neparodytumėte savo šedevro!

O dabar, kai esate profesionalūs infografikų kūrėjai, laikas sukurti ir savo stulbinantį tinklapį!