Fotografija pradedantiesiems: trumpas prekių fotografavimo gidasInovacijų dėka šiandien kiekvienam prieinami įrankiai, reikalingi sukurti savo e-parduotuvės tinklalapį ir paskleisti pasauliui žinią apie save. O prekių nuotraukos yra vienas geriausių verslo atspindžių, galinčių klientui sukelti pasitikėjimo jumis jausmą. Vaizdinė medžiaga ne tik ilgesniam laikui pritrauks tinklalapio lankytojų dėmesį, bet ir paskatins netikėtą užklydėlį tapti pirkėju.

Naujausi tyrimai parodė, jog 78% vartotojų, perkančių online, nori matyti nuotraukas, nes jos leidžia susidaryti geresnį prekės vaizdinį.

Ką daryti, jei nesate talentingas fotografas? Nenusiminkite, nes su trupučiu laiko ir kūrybingumo, sekant žemiau pateiktais žingsniais, kiekvienas gali fotografuoti kaip profesionalas.

Svarbiausia – apšvietimas

Ar fotografuojate lauke, ar viduje, esminis akcentas visada yra apšvietimas. Fotografijos esmė – kiekvienam atvejui rasti tinkamiausią šviesos lygį.

Pavyzdžiui, „kietasis“ (angl. hard) apšvietimas yra labiau kontrastingas, prie jo šešėlių kraštai yra labiau apibrėžti ir ryškesni, panašiai kaip saulėtą dieną lauke. „Minkštasis“ (angl. soft) apšvietimas yra švelnesnis, leidžiantis objektą vienodai apšviesti iš visų kampų ir išvengti ryškių šešėlių.

Būtent minkštasis apšvietimas ir yra tai, ko jums reikia. Pasitelkus pro langą šviečiančią saulę ar paprasčiausią lempą galima pasiekti puikių rezultatų. Jeigu nuo jų sklindanti šviesa nėra pakankamai „minkšta“, šviesos šaltinį galima pridengti plonu popieriumi ar antklode. Taip pat turint noro šiek tiek investuoti, galima nusipirkti reflektorių, leisiantį atspindėti ar sušvelninti natūralią ar dirbtinę šviesą.

Šviesdėžė (angl. lightbox), dar žinoma kaip šviesos palapinė, leidžia objektus fotografuoti gražiai apšviestame fone, išvengiant neestetiškai atrodančių šešėlių ar blykstės atspindžių. Su tokiais, kiekvienuose namuose randamais daiktais kaip kartoninė dėžė, žirklės ir lipni juosta, tokią pasigaminti gali kiekvienas. Kaip tai padaryti rasite čia.

Susipažinkite su kampais

Daiktų fotografavimui pagrinde naudojami trys kampai:

  • 90 laipsnių (iš viršaus į apačią). Puikiai tinka fotografuoti neaukštiems daiktams, pavyzdžiui, drabužiams, batams, dėžėms, virtuvės įrankiams.

  • 45 laipsnių. Naudojama siekiant neiškraipyti objekto dydžio. Tinka beveik visiems daiktams, tarp jų ir vaikų žaislams, elektroninėms prekėms ar namų dekoracijoms.

  • 0 laipsnių. Paprastai naudojamas fotografuojant aukštus objektus, tokius kaip buteliai, stiklinės, ąsočiai ar grožio prekės.

Nepamirškite, kad kiekvieną daiktą visada galima nufotografuoti iš visų kampų. Tai leis potencialiam pirkėjui susidaryti geresnį prekės vaizdinį, o trumpas vaizdo įrašas pritrauks dar daugiau dėmesio.

Eksperimentuokite su makro nustatymais

Makro fotografija leidžia išryškinti smulkiausias daikto detales, o tai puikiai tinka papuošalams, maistui ar kosmetikai. Ir visai nesvarbu, ar fotografuoji išmaniuoju telefonu, ar profesionalia kamera, puikų rezultatą pasiekti leis abu variantai.

Dauguma išmaniųjų telefonų turi „macro“ nustatymus, o fotografuojant su profesionalia įranga, 50 mm objektyvas yra geriausias pasirinkimas. Tačiau ir čia reikia daug eksperimentuoti – įvairių režimų ar objektyvų bandymas leis rasti tai, kas jums labiausiai tinka.

Pasirinkite foną, papildantį prekes

Fotografuodami daiktus, nepamirškite apsvarstyti ir galimų fono variantų. Dauguma objektų geriausiai atrodo šalia baltos spalvos, kuri padeda išvengti trikdžių, tačiau ši taisyklė galioja ne visada, todėl nebijokite eksperimentuoti ir su tamsesniais atspalviais, pavyzdžiui, juoda ar tamsiai pilka. Spalvos gali sukelti emocijas, parodyti daiktą kaip pigų arba atvirkščiai, o tinkamas kontrastas gali padėti patraukti akį.

Išnaudokite kompoziciją

Kompozicija – daiktų sustatymas taip, kad jie papildytų vienas kitą. Fotografuojant keletą objektų vienu metu, keiskite juos vietomis tol, kol rasite patraukliausią variantą. Kartais tai parodo, jog kai kuriuos objektus geriau fotografuoti po vieną ir atvirkščiai. Mažiems daiktams fotografuoti galima pasitelkti stovą, ant kurio juos būtų galima padėti ar užkabinti.

Laikykitės stabilumo

Fotografuojant smulkius objektus svarbiausia – stabilumas. Internete gana nesunkiai ir pigiai galima rasti stovų tiek profesionalioms kameroms, tiek telefonams. Nenorint investuoti, tokį nesunkiai galima pasigaminti ir namuose.

Saugokitės filtrų!

Daug fotografų naudojasi filtrais, siekdami nuotraukoms suteikti „menišką“ potėpį. Nepaisant to, filtrais naudotis reiktų atsargiai, nes jie gali sukelti ir visai priešingą įvaizdį nei tikiesi. Kaip ir visur, čia taip pat reikia ieškoti aukso viduriuko, todėl naudokitės pernelyg spalvų neišryškinančiais, švelniais filtrais. Galiausiai, būtų naudinga turėti tik vieną ar dvi redaguotas nuotraukas savo galerijoje, kurios natūraliai išsišoks iš bendro konteksto ir pagyvins bendrą vaizdą.

Aprašykite

Gera nuotrauka – dar ne viskas. Įdomus aprašymas yra ne ką mažiau svarbu nei atvaizdas, todėl skirk laiko ir jam. Nors atrodo savaime aišku, prekės apibūdinimas iki smulkiausių detalių, tokių kaip aukštis ar svoris, gali lemti, ar lankytojas ja susidomės.

Aprašymą stenkitės išlaikyti trumpą ir konkretų, taip nenukreipsite pirkėjo dėmesio nuo daikto, o jeigu pritrūksi idėjų – internete nesunkiai rasite daugybę aprašymų iš didžiųjų kompanijų.