Facebook paskyra ar tinklapis jūsų verslui – ką rinktis?Facebook neseniai paskelbė, kad jame veikia 40 milijonų aktyvių smulkaus verslo paskyrų. Tai visiškai suprantama, nes didžiausias pasaulinis socialinis tinklas suteikia galimybę pasiekti maždaug Kinijos populiacijos dydžio vartotojų bazę. Tad natūralu, kad pastaruoju metu vis daugiau smulkaus, jauno verslo atstovų renkasi FB kaip pagrindinę savo bendravimo su vartotojais internete priemonę. Tačiau, ar FB profilis yra pakankamas jūsų verslui, jeigu norite išnaudoti visas interneto suteikiamas galimybes?

Žinoma, susikurti Facebook paskyrą savo verslui tikrai turėtumėte. Tai nemokamas įrankis, suteikiantis puikias matomumo galimybes jūsų verslui, patogi platforma bendrauti su klientais, norinčiais su jumis palaikyti ryšį, tačiau vis tik tai nėra pakankama.

Norėdami užsitikrinti optimalų matomumą internetinėje erdvėje turėtumėte susikurti ir tinklapį savo verslui. Tai būtina priemonė, nes internete naršantys potencialūs jūsų klientai naudojasi paieškos sistemomis ir jūs privalote ten būti, jeigu norite, kad jus atrastų.

Facebook profilis nesuteikia jums tokių branding’o galimybių, kokias turite savo tinklalapyje. FB daug sunkiau išreikšti ir pabrėžti savo unikalumą. Taip, charakteringos nuotraukos ir video bei įrašų stilius yra labai svarbu, tačiau vis dėl to tai vis tiek bus Facebook'as.

Puiku, jeigu pradžioje jums pavyks susirinkti nemažą kiekį like'ų, tačiau jeigu šie vartotojai ims mažiau domėtis jūsų įrašais, organiškas jūsų naujienų srautas dings iš jų matomumo ir tuomet mokėsite už įrašų reklamą net gi tais atvejais, kai ji bus nukreipta į vartotojus, kurie kažkada pamėgo jūsų profilį, bet nebėra suinteresuoti jūsų paslaugomis. Žinoma, būsite priversti imtis mokamų kampanijų ir norėdami pritraukti naujų vartotojų į savo profilį.

Nuosavas jūsų verslo tinklapis tuo tarpu suteikia aiškias pozicionavimo paieškos sistemose galimybes. SEO įrankiai leidžia “atvesti” klientus į jūsų svetainę pagal labai konkrečias jų ieškomas frazes, kad tad naujus klientus galite pasiekti daug efektyviau ir nemokėdami papildomai.

Nepamirškite, kad būtina turėti ir mobiliąją tinklapio versiją. Google jau kurį laiką skelbia, kad paieškų iš mobilių įrenginių skaičius perkopė paieškų iš asmeninių kompiuterių kiekį. Taigi mobilios versijos neturėjimas tiesiog reiškia klientų praradimą. Pasitelkę google analytics duomenis, galite nesunkiai atsekti, kaip vartotojai atkeliauja į jūsų svetainę, kur jūsų ieško ir atsižvelgę į tuos duomenis, dar labiau pasididinti lankytojų srautą.

#Verslas #Facebook #tinklapis #SEO