Darbas iš namų: 10 produktyvumo patarimųTikriausiai visi dirbantys iš namų sutiktų, kad sunkiausia tokio darbo dalis – susikaupimas. Staiga, atėjus laikui pradėti ilgą darbo dieną, užplūsta motyvacija sulankstyti išskalbtus drabužius ar paruošti šešių patiekalų vakarienę. O dienos pabaigoje suprantate, kiek nedaug padarėte darbų.


Siekdami padėti jums susikaupti ir būti produktyviems, mes sudarėme sąrašą patarimų, kuriuos lengvai pritaikysite savo darbotvarkei.


10 patarimų dirbantiems iš namų:

1. Laikykitės tvarkaraščio

2. Apsirenkite

3. Nusistatykite darbų baigimo terminus

4. Susidarykite savaitės planą

5. Įdarbinkite virtualius komunikacijos įrankius

6. Atsiribokite nuo socialinių tinklų

7. Pailsėkite

8. Įsirenkite sau darbo vietą

9. Išbandykite produktyvumui skirtas programėles

10. Palaikykite sveiką rutiną

01. Laikykitės tvarkaraščio

Mąstant apie darbą iš namų tikriausiai galvoje iškyla toks vaizdinys: atsikeliate 11 val., nueinate į virtuvę, pasidarote puodelį kavos ir grįžtate į lovą, pakeliui prigriebdami nešiojamą kompiuterį, ir produktyviai dirbate iki 15 val., o svarbiausia, kad visą dieną būnate su pižama. Nors tai ir skamba pasakiškai tobulai, bet tai neatsilieps teigiamai jūsų produktyvumui, ypač prie projekto dirbant vienam. Tad norėdami iš tiesų produktyviai dirbti reikėtų nusistatyti tvarkaraštį, kurio turėsite laikytis. Esate pripratę dirbti nuo 9 val. iki 17 val.? O galbūt kūrybiškos mintys aplanko 7 val. ryto?

Raskite dienos laiką, kuris jums patogiausias ir pasiryžkite jo laikytis. Įsivaizduokite, kad esate biure ir dirbate kaip įprastą darbo dieną. Todėl nesiimkite vidury darbo dienos kepti sausainių arba kruopščiai valyti orkaitės. Juk to nedarytumėte būdami kontoroje. Dienos pabaigoje, išjungę kompiuterį, galėsite ramiai imtis namų ruošos darbų.


02. Apsirenkite

Net jeigu neplanuojate su niekuo susitikti ar išeiti iš namų, ryte, kaip ir įprastai, apsirenkite. Ir mes nekalbame apie pižamos pakeitimą kita, o apsirengimą jūsų įprasta apranga. Kodėl? Nes apsirengdami jūs apgaunate savo smegenis ir jos pasiruošia produktyviai darbo dienai. Žinoma, nereikia rengtis kostiumo (nebent jūs to norite), bet pižamos pakeitimas patogiomis kelnėmis ar džinsais padės pasiruošti darbui. Kai kurie žmonės turi ryto rutiną prieš išeinant į darbą, jos nederėtų praleisti. Susišukuokite, išsivalykite dantis, nusiprauskite, papusryčiaukite. Darykite viską, kas tik padės lengviau pradėti darbo dieną.


03. Nusistatykite darbų baigimo terminus

Mes suprantame, kad gali būti sunku susikaupti darbui, kuriam turite dar kelis mėnesius. Puikus būdas motyvuoti save – nusistatyti asmeninį darbo baigimo terminą. Susidėliokite ne tik galutinį darbo įvykdymo terminą, bet ir nedidelius kasdienius tikslus, kurie padės neatidėti visko paskutinei dienai. Atlikus darbą iki galo, galite save apdovanoti sveiku užkandžiu, atpalaiduojančia vonia arba nauja pora batų, taip išliksite motyvuoti dirbti toliau.


04. Susidarykite savaitės planą

Panašiai kaip ir darbų baigimo termino nustatymas, tvarkaraščio susidarymas padės išlaikyti susikaupimą. Baigę esamos savaitės darbus iš anksto susiplanuokite ateinančios savaitės užduotis. Naują savaitę iš karto galėsite kibti į darbus. Nusistatykite kasdienius tikslus, kuriuos būtinai turite įvykdyti, pavyzdžiui, baigti kurti svetainę, baigti rengti prezentaciją, parašyti 3 įrašus socialiniams tinklams.


05. Įdarbinkite internetinius komunikacijos įrankius

Vienas didžiausių darbo iš namų iššūkių – komunikavimas su komanda. Gera komunikacija yra svarbus faktorius sklandžiam ir produktyviam darbui, tinkama komunikacija tarp komandos narių leidžia išvengti nesusipratimų ir klaidų. Šiuo metu internete yra didelis pasirinkimas bendravimo įrankių, kurie padės palaikyti ryšį tarp darbuotojų. Slack bei Google Hangouts – puikūs įrankiai bendravimui žinutėmis, juos galite naudoti ne tokioms plačioms temoms aptarti. Norint apsitarti detaliau, siūlome rinktis vaizdo skambučius, tam tinkančios platformos: Skype, BlueJeans bei Zoom. Jeigu norite dar pažangesnės technologijos, rinkitės Connecteam, šioje programoje galėsite ne tik rengti vaizdo skambučius, bet ir nustatyti darbuotojų tvarkaraščius bei dalintis svarbiais dokumentais. Reguliariai bendraudami su komanda galėsite išlaikyti įprastą susitikimų ir diskusijų ritmą, kurį turėjote dirbdami biure.


06. Atsiribokite nuo socialinių tinklų

Socialiniai tinklai gali sunaikinti jūsų produktyvumą vos jums nuspaudus „Twitter“ ikonėlę savo mobiliajame telefone. Nors ir kaip viliojančiai skamba socialinių tinklų tikrinimas, net nepastebėsite, kaip valandos bėgyje žiūrėsite į savo sesers vaikino pusseserės 2012 metais pasidalintą nuotrauką. Norėdami to išvengti darbo valandoms atsijunkite nuo socialinių tinklų. Kadangi socialinių tinklų tikrinimas tapo įpročiu, pasistenkite, kad jums tai padaryti būtų sunkiau nei įprastai. Taip pat, pasistenkite apriboti save nuo per dažno el. pašto dėžutės tikrinimo, kadangi tai taip pat gali išblaškyti jūsų dėmesį. Paskirkite kelis laikus dienoje, kada galite pasitikrinti pašto dėžutę bei atsakyti į gautus laiškus, pavyzdžiui, tik pradėjus dirbti ryte, po pietų bei artėjant darbo dienos pabaigai.


07. Pailsėkite

Visi mes pavargstame, todėl normalu, kad kartais norisi pailsėti. Poilsis yra būtinas, o trumpos pertraukėlės padeda geriau susikaupti, tačiau svarbu nepamiršti disciplinos. Jeigu jau valandą labai produktyviai dirbate, pasidarykite 5-7 minučių pertrauką, kurios metu galite pasidaryti kavos ar arbatos arba trumpai užsiimti joga. O galbūt jau baigėte projektą ar atsakėte į galybę gautų laiškų? Pats metas skirti laiko trumpam pasivaikščiojimui, 15 minučių mankštai ar meditacijai. Tokios pertraukos leis trumpam pailsėti ir atsigauti. Taip pat nepamirškite pietų pertraukos.


08. Įsirenkite sau darbo vietą

Susikurkite vietą savo namuose, kuri bus paskirta darbui. Tai neturi būti visas kambarys ar atskiras stalas, užtenka nusistatyti tam tikrą vietą, kurioje kasdien dirbsite. Tai padės jūsų smegenims suvokti, kad prisėdus paskirtoje vietoje atėjo metas dirbti. Taip lengviau atsispirsite pagundai imtis nereikalingų namų ruošos darbų ir būsite produktyvesnis. Tačiau svarbu dirbti tvarkingoje aplinkoje, todėl raginame atsikelti anksčiau, kad spėtumėte apsitvarkyti.


09. Išbandykite produktyvumui skirtas programėles

Pasikeitus darbo sąlygoms galite pastebėti, kad nespėjate atlikti paskirtas užduotis ar projektus. Norėdami sugrįžti į įprastą ritmą ir spėti padaryti darbus laiku turite ne tik atsikelti laiku ir persirengti, bet ir susidaryti aiškią darbotvarkę. Patariame susikurti strateginį savaitės planą naudojant užduočių valdymo programėles kaip Monday, Asana ar Trello. Taip pat galite naudoti laiko valdymo programėles, kurios padės išvengti laiko švaistymo, patariame išbandyti RescueTime arba Toggl. O savaitės pabaigoje siūlome peržvelgti praėjusios savaitės rezultatus ir susiplanuoti būsimą savaitę. Tai padės nedelsti su projektais ir judėti tinkama kryptimi.


10. Palaikykite sveiką rutiną

Dirbant iš namų svarbu nepamiršti ir savo sveikatos. Tikriausiai pastebėjote, kad jaučiate poreikį užkandžiauti, kai šaldytuvas taip arti, bet pasistenkite atsispirti šiai pagundai. Nuolatinis užkandžiavimas gali neigiamai paveikti jūsų produktyvumą ir susikaupimą. Pasistenkite išlaikyti įprastus valgymo įpročius lyg dirbtumėte iš biuro. Pabaigę dienos darbus skirkite laiko vakare paruošti sveikus užkandžius kitai dienai, tai gali būti daržovės, vaisiai ir riešutai, tokie užkandžiai padės numalšinti darbo dienos eigoje jaučiamą alkį.

Galiausiai, jūs pažįstate save geriausiai. Vadovaukitės šiais patarimais ir susikurkite darbotvarkę bei erdvę, kurioje galėsite dirbti produktyviai. Visgi nėra geresnio jausmo dienos pabaigoje, nei jausti, kad iš tikrųjų daug ir produktyviai dirbote bei pasiekėte puikių rezultatų.

2 views