Buvę praktikantai apie darbą „Wix“: ką jie veikia šiandien?


Šių metų gegužę Wix startuos su Wix Grow – šešių mėnesių trukmės programa, skirta programavimo studentams, absolventams ir besimokantiems savarankiškai.

Jos metu gabiausi inžinerinių krypčių studentai ir absolventai galės įgyti naudingų profesinių žinių, praktinės patirties produkto vystymo ir plėtros srityje bei prisijunti prie Frontend, Backend, Mobile ar QA programavimo komandų. Programos dalyviai turės asmeninius mentorius ir galimybę dirbti bei mokytis iš patyrusių programuotojų tarptautinėje įmonėje.


Apie programą daugiau sužinoti galite ČIA.


Prieš artėjantį programos startą, kalbėjomės su žmonėmis, kurie pradėjo dirbti Wix kaip praktikantai, kad iš jų išgirstume, kaip tokia patirtis padėjo jiems tobulinti savo įgūdžius ir tai, ką jie daro šiandien, dirbami Wix.


Mantas Sakalauskas pirmą kartą išgirdo apie Wix dar būdamas mokinys vidurinėje mokykloje. Prieš kelerius metus jis dalyvavo profesinėje konferencijoje Vilniuje, kurios metu Wix CEO Avishai Abrahami kalbėjo apie pagrindinę įmonės viziją, o tai be galo įkvėpė Mantą.

„Po kelerių metų, kai buvau Notingem universiteto Jungtinėje Karalystėje informatikos studentas, ieškojau būdų, kaip pradėti savo karjerą jau po pirmojo semestro. Ieškodamas darbo skelbimų Lietuvoje, pastebėjau, jog mano žinoma įmonė iš tos konferencijos dabar ieško praktikantų. 2015 m. vasarą kreipiausi ir skridau iš Jungtinės Karalystės į Vilnių pokalbiui, po kurio buvau priimtas į tris mėnesius trunkančią praktiką. Mūsų praktikantų buvo šeši ir suformavome dvi mažas komandas, kurios neturėjo beveik jokių žinių apie programavimą. Turėjome tikrai stiprius mentorius, su kuriais kartu kūrėme produktą Wix programėlių rinkai (angl. app market). Tai buvo tikrai puiki patirtis. Nors atėjau be konkrečių žinių, po trijų mėnesių jau žinojau Frontend programavimą, o taip pat buvau prisilietęs ir prie Backend. Ta vasara buvo mano karjeros startas, o įrašas gyvenimo aprašyme apie praktiką Wix padėjo gauti darbą „Amazon“ Jungtinėje Karalystėje, kur dirbdamas praleidau 2 metus“, – patirtimi dalinasi Mantas.


Kai 2019 m. Mantas suprato, kad nori grįžti į gimtąją Lietuvą, jis iškart patikrino tuo metu buvusius Wix darbo pasiūlymus: „Jau daugiau nei dvejus metus Wix dirbu Backend programuotoju. Jaučiuosi labai laimingas ir nuolat tobulėjantis“.

Profesionalumas ir atsakomybė


Arnoldas Šeščila, Backend komandos vadovas Wix Events skyriuje Vilniuje, kaip praktikantas prie mūsų prisijungė beveik prieš šešerius metus. „Vasarą gyvenau JAV, ten dirbau gelbėtoju ir ruošiausi grįžti į Lietuvą studijuoti informatiką ir nusprendžiau susirasti normalų darbą. Kreipiausi į kelias įmones, tačiau po pokalbio su Wix, nebeturėjau jokių abejonių, kur noriu tęsti savo kelią“, – sako Arnoldas.

Kas privertė jus pasirinkti Wix? „Darbo pokalbio metu aiškiai supratau, prie kokių projektų ir darbų galėsiu prisidėti. Taip pat patiko ir siūlomas darbo užmokestis.“


Ir kaip praktika virto įprastu darbu? „Praktika vyko po nepilną darbo dieną šešis mėnesius. Po trijų mėnesių man buvo suteikta galimybė atlikinėti praktiką po pilną darbo dieną. Kai tie šeši mėnesiai baigėsi, pasiteiravau, kas manęs laukia toliau – tuomet gavau pakvietimą prisijungti prie Wix. Visais mėnesiais stengiausi parodyti savo gerąsias savybes, sunkiai dirbau ir visa tai atsipirko“, – šypsosi jis.


Koks buvo geriausias dalykas praktikoje? „Man buvo svarbu tai, kad dirbome su tikrais specialistais ir daug ko iš jų išmokome. Be to, praktika mane daug išmokė apie atsakomybę. Nors turi nemažai laisvės, bet taip pat jauti atsakomybę prieš save ir kitus – tai pagreitino mano mokymosi procesą. Wix dirbti yra smagu! Čia susiradau draugų, kurie nebėra tik kolegos.“


Išmokti dirbti savarankiškai


Povilas Tamošauskas savo praktiką Wix pradėjo rugsėjo mėnesį, o kalbinome jį paskutinę savaitę prieš jam pradedant dirbti įmonėje pilnu pajėgumu.

„Iš pažįstamo sužinojau, kad Wix turėjo likusią laisvą Frontend programuotojo praktikos vietą. Kadangi turėjau šiek tiek patirties, taip pat žinojau, kad Wix yra geriausia vieta to išmokti, kreipiausi dėl praktikos vietos“, – pasakoja Povilas.


Ką jūs išsinešėte iš paskutinių šešių mėnesių Wix? „Svarbiausias dalykas, kurį išmokau Wix ir laikau naudingiausia patirtimi – surasti vietą, dėl kurios kas nors neveikia. Taip pat dėkoju mentorei už patarimus, kurie buvo itin naudingi.“


Ką apie mus turėtų žinoti kandidatai į „Wix Grow“? Wix yra labai draugiška darbovietė ir puiki vieta mokytis ir dirbti. Puikūs mentoriai, kurie suteikia visas galimybes augti ir tobulėti. Be to, kad programa yra tikrai naudinga, Wix yra įsikūrę Vilniaus senamiesčio viduryje, visai šalia mano gyvenamosios vietos – tikrai patogu“, – juokiasi jis.


Norėdami prisijungti prie Wix Grow programos Lietuvoje, spauskite čia.


Stebėkite „Wix Grow“ atidarymo renginio akimirkas:


5 peržiūros