Asmeninio prekės ženklo vadovas: kaip įsitvirtinti rinkoje ir reklamuoti save


Apsidairykite, šiuo metu jus supa bent 5 prekiniai ženklai. Jie yra visur, pradedant materialiais daiktais ir baigiant turiniu, kuris jus pasiekia tiek sąmoningai, tiek pasąmoningai. Geri prekiniai ženklai save išviešino tokias būdais, kurie priverčia juos atsiminti – nuo sumanaus logotipo dizaino iki patrauklios frazės ar tiesiog mėlynos spalvos (taip, mes kalbame apie Facebook).

Priešingai nei verslai, organizacijos, garsenybės ar nuomonės formuotojai, prekiniai ženklai neturi būti žinomi. Jūs taip pat esate prekinis ženklas, todėl esate už jį atsakingas. Jeigu jūs nesiimsite veiksmų, perleisite vadžias kitiems. Tai gali nutikti, kai draugai pažymi jus neprofesionalioje nuotraukoje socialiniuose tinkluose arba, kai leidžiate kažkam pasakoti apie tai, kuo užsiimate, kol jūs sėdite šalia ir leidžiate jiems viską gadinti.


Kas yra asmeninis prekės ženklas?

Asmeninio prekės ženklo sinonimas – reputacija. Tai įvaizdis, kurį formuojate žmonės ir kuris daro įtaką ne tik jūsų karjerai, bet ir tam, kas yra už jos ribų.

Prekės ženklas liečia jūsų gebėjimus, kvalifikacijas, asmenybę ir visa kita, kas jus apibūdina.

Pradedant nuo savo privalumų išryškinimo, dėmesio svetainės kūrimui ir socialinių tinklų paskyrų tvarkymo, parodysime, kaip profesionaliai įsitvirtinti visose gyvenimo srityse.


Ko reikia, kad žmonės norėtų daugiau sužinoti apie jus?

· Tapkite aktualūs visuomenei. Kitaip tariant, būkite labiau „žmogus“ nei „prekė“, atskleisdami daugiau apie save.

· Įsitvirtinkite. Asmeninis prekės ženklas turi užtikrinti, kad žmonės žinotų, dėl ko gali į jus kreiptis, taip suteiksite jiems pagrindą pasitikėti jumis konkrečiais atvejais.

· Gaukite daugiau galimybių. Su stipriu prekiniu ženklu gausite daugiau galimybių pokalbiams, darbo pasiūlymams, kontaktams, klientams, renginiams ir daugiau.

· Išsiskirkite. Prekinis ženklas leis jums parodyti savo unikalumą, išsiskirti iš kitų savo srityje.


Kaip sukurti savo prekinį ženklą:


01. Surinkite visą informaciją

A. Geriau pažinkite save:

· Žinokite savo stipriąsias puses

· Pažinkite savo aistras ir pomėgius

· Turėkite savo vertybes

· Atraskite įkvėpimą

B. Nurodykite savo išsilavinimą ir darbinę patirtį

Sudarykite visų gyvenimo patirčių, susijusių su karjera ar pomėgiais, sąrašą, nuo išsilavinimo, mokymų ir darbų iki hobių. Jūsų patirtis daro jus išskirtiniu.

C. Susitelkite į savo tikslus

Ko tikitės pasiekti po vienerių metų? Po 5? Po 10 metų? Realių tikslų siekimas padeda jums aiškiau matyti savo asmeninio prekės ženklo viziją, kurią bus paprasčiau suprasti ne tik jums, bet ir kitiems.

D. Žinokite savo tikslinę auditoriją

Pirmiausia, apsibrėžkite savo tikslinę auditoriją. Būkite realistiški, tai žmonės, kuriuos jūs galite pasiekti. Galiausiai, jų turi būti pakankamai, kad jūs galėtumėte užsidirbti pragyvenimui.

E. Vystykite savo istoriją

Aukščiau pateiktos informacijos dėka, jūs galėsite sukurti savo unikalią istoriją ir papasakoti dar ne vieną kartą įvairiuose pokalbiuose ar savo svetainėje.


02. Veikite

A. Pristatykite save profesionaliai

B. Auginkite savo patikimumą


03. Pristatykite savo asmeninį prekės ženklą

A. Sukurkite internetinį gyvenimo aprašymą

B. Būkite aktyvūs socialiniuose tinkluose

C. Sukurkite logotipą

D. Susikurkite originalų pašto dėžutės adresą


Svarbiausi aspektai asmeniniam prekės ženklui:

1. Imkitės veiksmų. Jei jūs nesiimsite veiksmų, kažkas kitas tai padarys.

2. Atraskite savo tikslą, išskirdami savo stiprybes, vertybes, patirtį ir tikslinę auditoriją.

3. Paverskite tikslą įsimintina istorija ir dalinkitės ja visur, kur tik galite – socialiniuose tinkluose, svetainėje, pokalbiuose ir t.t..

4. Suvokite, kaip jūs pristatote save gyvenime ir internete.

5. Auginkite savo patikimumą, prisijungdami prie įvairių bendruomenių bei organizacijų, kurios turi tokius pačius tikslus kaip ir jūs.

6. Susikurkite savo profesinį rinkinį: svetainę, logotipą, elektroninį paštą ir socialinius tinklus.

7. Visada būkite originalūs.