6 veiksmai, padėsiantys paversti tinklalapį matoma „Google“


Dažniausiai galinguoju „Google“ paieškos varikliu kliaujamės ieškodami įvairiausios informacijos: nuo oro prognozių iki kulinarinių receptų ar patinkančio aktoriaus vardo. Tačiau smulkaus verslo savininkas apie paieškos sistemą turėtų galvoti kaip apie papildomą kanalą, kuriame potencialūs klientai gali rasti jūsų prekę ar paslaugą.


Iš tikrųjų, galite turėti daug įrankių, kad užtikrintumėte savo tinklalapiui aukštą vietą „Google“ paieškos sistemos rezultatų puslapiuose (angl. SERP). Šiame straipsnyje apžvelgsime, kokie tiksliai yra tie ištekliai ir kaip juos panaudoti kuo geriau. Vienas iš pirmųjų – susipažinimas su „Wix SEO Wix“. Tai naujas nemokamas asmeninis asistentas, kuris padės visais su paieškos sistemos optimizavimu (SEO) susijusiais klausimais jūsų „Wix“ tinklalapyje. Be to, kad tinklalapis per kelias sekundes po registracijos bus matomas „Google“, „Wix“ asistentas taip pat parengs asmeninį planą, kurio galėsite laikytis, kad pagerintumėte savo reitingą SERP.


Pateikiame keletą esminių veiksmų, kurie padės užtikrinti aukštą vietą SERP ir siūlome šešis žingsnius, kuriuos turėtumėte atlikti, kad taptumėte matomi „Google“:


· Pateikite savo svetainę „Google“

· Nustatykite nuorodų taką (angl. link trail)

· Pasirinkite tinkamiausius raktažodžius

· Valdykite savo metažymes (angl. meta tags)

· Optimizuokite svetainę mobiliesiems

· Įrodykite, kad esate vietinis verslas


01. Pateikite savo svetainę „Google“


Nors jūsų tinklalapį tam tikru momentu neišvengiamai ras „Google“ robotai, nuolat tikrinantys žiniatinklio turinį, tačiau galite atlikti kelis veiksmus, kad pagreitintumėte šį procesą. Pirmasis žingsnis – greitai suteikti „Google“ informaciją apie jūsų egzistavimą pateikiant savo tinklalapį „Google“. Tai galite padaryti nusiųsdami tinklalapio schemą į „Google Search Console“ (jei nesate tikri, nuo ko pradėti, čia yra išsamus GSC vadovas). Tai techniškai prilygsta pasisveikinimui ir paskatina „Google“ pagreitinti jūsų tinklalapio indeksavimą. Jei nesate tikri, kur rasti tinklalapio schemą, galite būti ramūs žinodami, kad kartą prijungus savo domeną prie „Wix SEO Wiz“, sistema pasirūpins jūsų tinklalapio pateikimu „Google“.


02. Nustatykite nuorodų taką (angl. link trail)


Kitas būdas nukreipti robotus į jūsų tinklalapį – „pasodinti“ nuorodas kur nors kitur žiniatinklyje. Kai robotai pasiekia nustatytus hipersaitus, jie tarsi gauna komandą eiti tiesiai į jūsų tinklalapį. Pasikviesti „Google“ robotus į savo tinklalapį taip pat galite nurodę URL nuorodas visuose savo socialinių tinklų profiliuose. Be to, kad potencialiems klientams yra nepaprastai patogu, jog jūsų verslo puslapis yra taip lengvai pasiekiamas, kiekviena vieta, kurioje patalpinsite savo nuorodą, tampa dar vienu greitkeliu tiesiai į jūsų tinklalapį.


03. Pasirinkite tinkamiausius raktažodžius (angl. keywords)


Turbūt jau esate girdėję apie raktažodžius, kurie dažnai minimi kalbant apie internetinių svetainių matomumą „Google“. Bet kas jie tokie ir kodėl jie svarbūs? Tinkami raktiniai žodžiai paprastai yra trijų-penkių žodžių ilgio frazės, kurias žmogus gali naudoti paieškoje. Kai žmonių į paieškos laukelį įvesti žodžiai sutampa su tais, kuriuos įtraukėte į tinklalapio turinį ir SEO nustatymus, jūsų paskelbtas įrašas ir tinklalapis tampa dažniau matomas „Google“ naudotojams.


04. Valdykite savo metažymes (angl. meta tags)


Vienas pagrindinių signalų, kuriuos galite nusiųsti norėdami patekti į SERP – tinklalapio metažymių užpildymas. Tai yra elementai, kurie sudaro tinklalapio pasiekiamumą „Google“. Jei metažymės vis dar skamba baugiai ir nesuprantamai, nieko baisaus. Turėdamas kontrolinį sąrašą, suskirstytą pagal kiekvieną puslapį, „Wix SEO Wiz“ tiesiogine to žodžio prasme ves jus per visą jūsų tinklalapį ir parodys kiekvieną komponentą, įskaitant metažymes, kurį galėsite patobulinti.


05. Optimizuokite svetainę mobiliesiems


Dabar mobiliesiems įrenginiams tenka maždaug pusė viso interneto srauto. Ir patikėkite, nė vienas iš tų vartotojų nenori laukti ilgai besikraunančios internetinės svetainės. „Google“ tai žino ir nori, kad jų pačių vartotojai būtų patenkinti, todėl atsižvelgdami į pritaikymą mobiliesiems, spręs, kieno tinklalapiai bus pateikti paieškos rezultatuose pirmi. Dėl šios priežasties, turėtumėte įsitikinti, kad jūsų tinklalapis yra parengtas mobiliesiems.


Kaip greitai ir sklandžiai jūsų svetainė palengvina asmeniui rasti savo problemos sprendimą naudojantis mobiliuoju telefonu, suprasite iš vartotojų elgesio (kiek jie laiko praleidžia tinklalapyje ir kiek naršančiųjų tampa pirkėjais), o „Google“ pastebėsite pagal geresnį puslapio reitingą.


06. Įrodykite, kad esate vietinis verslas


Daugelis kelionėse pasitelkia „Google“ ieškodami informacijos ne tik apie šalį ar konkretų miestą, bet ir ką šiame mieste nuveikti ar nusipirkti. „Google My Business“ – vienas iš sprendimų, padėsiantis paversti jūsų verslą matomu. Naudodami „Google My Business“, galėsite įkelti žemėlapį, nurodyti pagrindinę ir kontaktinę informaciją, patalpinti tinklalapio nuorodą. Taip pat lankytojai lengvai galės palikti savo įvertinimus ir atsiliepimus. Tai tik dar vienas būdas užsiminti „Google“, kad jūsų verslas yra tinkamas paieškos rezultatas, kurį galima pasiūlyti vartotojams.

Žinoma, kai naujas turinys į internetą įtraukiamas nepaprastai greitai, o „Google“ atsakydama į tai visada atnaujina savo katalogų sistemą, yra galimybė atsirasti naujoms tendencijoms. Tačiau turint po ranka bičiulį „Wix SEO Wiz“, jums nereikės jaudintis – šis įrankis suteikia jums galimybę savo svetainę stumtelėti link SEO aukštumų.

1 peržiūra