5 paprasti žingsniai galvojant pavadinimą savo versluiĮsivaizduokite, kad jūs kokteilių bare bandote nuspręsti, ką užsisakyti. Kurį rinktumėtės – „Traškusis kopūstas“ ar „Žalioji dievaitė“? Net jeigu jų sudėtis visiškai vienoda, jūsų nuomonę į vieną ar kitą pusę nukreips pavadinimas. Taip yra todėl, kad pavadinimai turi daug įtakos mūsų sprendimams.

Kai renkate pavadinimą savo verslui, apsvarstykite, kaip tai gali paveikti jūsų sėkmę. Taip pat gera mintis – mąstyti į priekį. Pagalvokite, koks bus logotipas ir svetainės dizainas. Tam reikia kantrybės, kadangi tai – nelengvas procesas.


Mes jums padėsime suprasti, kaip sugalvoti tinkamą pavadinimą, kuris taps pirmuoju rimtu žingsniu jūsų įmonės tikslų ir svajonių įgyvendinimo link.


5 žingsniai, kurie padės sugalvoti jūsų verslui pavadinimą:

1. Mąstykite vieni

2. Ieškokite pagalbos

3. Rinkite atsiliepimus

4. Įsitikinkite, kad jis neužimtas

5. Paskutinį kartą viską patikrinkite


01. Mąstykite vienas

Mąstykite apie pagrindinius dalykus, kurie privalo būti įtraukti į pavadinimą. Ką norite, kad jis atspindėtų? Ar yra kažkokia emocija, kurią norite perteikti? Ar yra konkrečių industrijos terminų, su kuriais norite būti siejamas? Atsakymų į šiuos klausimus ieškokite internete, tai padės jums priimti tinkamą sprendimą.

Puikus metas kaip tik dabar atlikti konkurentų analizę, taip pamatysite, kokie yra jūsų pagrindinių konkurentų pavadinimai. Tam tikrų žargonų žinojimas taip pat gali padėti susiaurinti pasirinkimų sąrašą, naudojant automatinį pavadinimų generatorių.

Ieškant informacijos jums kils įvairių idėjų, svarbiausia – jas užsirašyti ant popieriaus. Nekritikuokite, užsirašykite visas mintis, ateinančias į galvą – kūrybiškumas geriausiai veikia nevaržomas.

Kai turėsite galutinį sąrašą, peržiūrėkite jį dar kartą. Apmąstykite kiekvieną pavadinimą. Paklauskite savęs, ar šis pavadinimas bus tikrai aktualus jūsų būsimiems klientams? Galbūt kai kurie pasirinkimai yra per daug bendriniai? Ar jūsų pasirinkimai yra reikšmingi jums? Ar jūs jais didžiuojatės? Tai padės atrinkti variantus, kurie iš tikrųjų atspindės jūsų tikslus geriausiai.


02. Ieškokite pagalbos

Išrinkti pavadinimą jūsų verslui – nelengvas darbas. Tačiau jūs neturite praeiti šį procesą vieni, galite pasinaudoti gausybe įrankių internete, kurie padės išsirinkti geriausią variantą.

Vienas įrankių, kuriuos labai rekomenduojame – Business Name Generator. Tai paprasta, nemokama ir padaro visą sunkų darbą už jus. Jums tereikia parašyti tris dalykus: verslo sritį, žodį, kurį norite matyti pavadinime, ir tai, kaip apibūdintumėte savo verslą. Netrukus šis įrankis jums pateiks didelį sąrašą pavadinimų – tai sutaupys jūsų brangų laiką.

Pagalvokite, kaip jie atrodys logotipe su įvairias dizainais. Tai leis pamatyti, kurie pavadinimai iš tikrųjų atitinka jūsų verslą.

Jeigu radote pavadinimą, kuris tikrai jums tinka ir patinka, nėra tikslo skaityti toliau. Visi pateikti variantai – laisvi, tad galite būti tikri, kad verslo tokiu pavadinimu nėra. Užregistruokite domeną ir sujunkite su svetaine. Pavyzdžiui, jei pasirinkote pavadinimą „Happy Green Smoothie Co.“, jūsų domenas galėtų būti „happygreensmoothie.com“.


03. Rinkite atsiliepimus

Iš savo apmąstymų ir internetinių įrankių surinkote pakankamai pavadinimų pasirinkimų, kurie jus tenkina. Dabar metas sutrumpinti sąrašą, klausiant kitų žmonių nuomonės.

Kreipkitės į draugus, šeimos narius, antrąsias puses ir investuotojus, kad išsakytų savo nuomonę. Norėdami gauti konstruktyvią nuomonę, pateikite klausimų sąrašą, į kuriuos jie turės atsakyti, pavyzdžiui:

· Kokius jausmus jums sukelia šie pavadinimai?

· Kuris jums patinka labiausiai? Kodėl?

· Jūsų nuomone, šie pavadinimai sunkiai rašomi ar ne?

Bendraudami šia tema su žmonėmis, stebėkite save, ar jums reikia pasakoti ilgas, sudėtingas istorijas, paaiškinančias pavadinimo kilmę? Jeigu taip – išbraukite tuos pavadinimus iš savo sąrašo. Jūs nesidalinsite šia istorija vėl ir vėl, o ir neabejotina, kad šis pavadinimas nebus lengvai asocijuojamas su jūsų produktu ar paslauga.


04. Įsitikinkite, kad jis neužimtas

Šiame etape turėtumėte būti jau išsirinkę pavadinimą, kuris buvo patvirtintas jūsų artimųjų. Jeigu ne, pakartokite pirmus tris žingsnius iš naujo, kol būsite užtikrinti savo pasirinkimu. Šis etapas apie pasirinkimo įtvirtinimą. Norėdami tai padaryti, turėsite patikrinti keliose vietose:

· Paieškų sistemos: ieškokite tokiose vietose kaip Google ir Bing, žiūrėkite, kokie rezultatai pateikiami suvedus jūsų sugalvotą pavadinimą į paiešką. Blogiausia, kas gali nutikti – būti asocijuotam su nepadoriais dalykais. Jeigu planuojate vystyti savo verslą ir užsienyje – patikrinkite pavadinimo reikšmes šalyse, kuriose planuojate plėtoti verslą.

· Domeno prieinamumas: verslui be galo svarbu būti aktyviu internete, vienas iš būdų – jūsų internetinė svetainė. Kai kuriate svetainę, jūsų domeno pavadinimas turi glaudžiai sietis su jūsų verslo pavadinimu, pavyzdžiui, www.happygreensmoothie.com. Tad svarbu patikrinti, ar domenas dar nėra užimtas kažkieno kito.

· Socialinių tinklų platformos: patikrinkite socialinius tinklus, ar dar nieks nenaudoja tokio verslo pavadinimo. Jūsų Instagram, Facebook ir kitų socialinių tinklų pavadinimai yra tiek pat svarbūs, kiek domeno pavadinimas.

· Jūsų vietinio verslo registracijos paslaugos: galiausiai, patikrinkite, ar niekas neužpatentavo tokio pavadinimo.


05. Paskutinį kartą viską patikrinkite

Dabar, kai esate savo kruopščiai atrinkto pavadinimo savininkas, peržiūrėkite viską dar kartą prieš skelbdami garsiai visam pasauliui.

Pirmiausia išbandykite pavadinimą realiame gyvenime, ištarkite jį garsiai, kalbėkite apie jį su pažįstamais. Užrašykite jį ant popieriaus lapo, bandydami sutrumpinti arba paversdami akronimu. Kaip tai skamba? Kaip tai atrodo tekstine forma? Tada įsivaizduokite savo verslą po 5, 10 ir 20 metų. Ar įsivaizduojate savo verslo pavadinimą ant švieslentės? Žinių ar radijo eteryje ir televizoriuje? Įsivaizduokite savo ateitį ir susiekite ją su išrinktu pavadinimu, kad suprastumėte, ar jis tikrai tinka.

Išlikite kantrūs šiame galutinės peržiūros etape. Leiskite idėjai susigulėti porą savaičių prieš nuspręsdami galutinį variantą. Svarbu – neskubinti šio žingsnio, nes, kai užtvirtinate pavadinimą, jis pasklinda visur. Jūs turėsite užregistruoti įmonę šiuo vardu vietinėse valdžios institucijose, patvirtinti domeną, sukurti savo socialinius tinklus ir dar daugiau. Trumpai tariant, gerai apmąstykite savo pasirinkimą, kadangi vėliau, keičiant pavadinimą, galite susidurti su daug sunkumų.

Mes tikimės, kad jūs esate apsirūpinę tinkamais įrankiais ir motyvacija, siekiant verslo aukštumų.

34 peržiūros