2021-ųjų tinklaraščiai: kokie jų tipai populiariausi?


Internete galima rasti per 600 milijonų aktyvių tinklaraščių, kurie sudaro trečdalį visų veikiančių tinklalapių. Per pastaruosius du dešimtmečius, tinklaraščiai nepaliaujamai keitėsi ir tapo vienais įtakingiausių informacijos šaltinių bet kokia tema.


Tinklaraštį galite sukurti norėdami įkvėpti, mokyti kitus ar bendrauti su įvairiais žmonėmis. Kad ir koks būtų jūsų tikslas, yra viena auksinė taisyklė, kurios būtina laikytis: pasirinkite temą, kuriai jaučiate aistrą. Kuo daugiau išmanote apie rašomą temą ir esate su ja susijęs, tuo lengviau bus perteikti savo idėjas, nuomonę ir emocijas skaitytojams.


Kad pradėti tinklaraščio rašymą taptų lengviau, paruošėme net 18 populiariausių tinklaraščių tipų sąrašą, o tai pat įtraukėme tikrus „Wix“ naudotojų pavyzdžius.


01. Maisto tinklaraščiai

Maisto tinklaraščiai būna dviejų rūšių: kai kūrėjas lankosi įvairiuose restoranuose ir dalinasi patirtimi bei maisto gaminimo entuziastai, kurie dalinasi receptais. Tokio tipo tinklaraščiai yra ganėtinai konkurencingi, todėl tikrai išsiskirsite iš minios, jei domitės ir norite rašyti išskirtine tema. Štai tinklaraštyje „Wild Plant Food“ rasite receptus, kurie yra 100 proc. veganiški.


Temos, apie kurias galite rašyti: receptai, atsiliepimai (restoranai, kulinarijos gaminiai, maisto tendencijos), sveikos mitybos patarimai.


02. Kelionių tinklaraščiai

Rekomenduojame prieš pradedant rašyti tinklaraštį kelionių tema, nuspręsti apie kokią konkrečią sritį rašysite. Tai gali būti viešbučių ar restoranų apžvalgos, jų įvertinimas, patarimai ką verta pamatyti, pavyzdžiui, Italijoje, ar tiesiog patarimai, kurių gali prireikti keliaujant į Jūsų jau aplankytą šalį ar objektą.


Temos, apie kurias galite rašyti: kelionių rekomendacijos, veiklos maršrutai (ką aplankyti), patarimai apie vietinius viešbučius ir restoranus.


03. Sveikatos ir sporto tinklaraščiai

Dažniausias Naujųjų metų pažadas yra daugiau sportuoti ir labiau rūpintis savo sveikata. Gal esate neseniai išbandę kokią nors išskirtinę mitybą, kuri padėjo pagaliau laikytis Naujųjų metų pažado? Apie tai ir rašykite. Tinklaraščiai yra puikus būdas pasidalinti įžvalgomis apie treniruotes namuose ir ar geriausiais sveikos mitybos pavyzdžiais.


Tokio tipo tinklaraščiuose nepamirškite pasidalinti ir vaizdo įrašais – taip sudominsite skaitytoją ir palengvinsite jo patirtį. Tam sėkmingai naudoti galite „Wix Video“.


Kiti tinklaraštininkai taip pat parduoda treniruočių planus, sveikų receptų el. knygas, sporto reikmenis ar drabužius.


Temos, apie kurias galite rašyti: treniruočių rutina, svorio metimo planai, specialūs mitybos planai ir receptai.


04. Gyvenimo būdo tinklaraščiai

Gyvenimo būdo tinklaraštininkai kuria įvairaus pobūdžio turinį: vaizdo įrašus, nuotraukų albumus ar tiesiog tekstus apie kasdienį gyvenimą, patirtis, dalinasi aktualiais patarimais. Todėl šios rūšies tinklaraščiuose dažnai galima rasti ir vaizdo dienoraščių (angl. vlog‘ų), kurie pritraukia didesnę dalį tikslinės auditorijos ir padeda efektyviau parodyti, papasakoti savo patirtį.


Temos, apie kurias galite rašyti: kasdienybė, mada, maistas ar tiesiog namų dekoras, pomėgiai, asmeninės pamokos ir patarimai.


05. Mados ir grožio tinklaraščiai

Šiandien mados tinklaraščių yra beveik tiek pat, kiek mados dizainerių visame pasaulyje. Nors kiekvienas turime išskirtinį stilių, mados tinklaraštininkai turi įdėti daug darbo, tačiau sunkus darbas visada atsiperka. Šio tipo tinklaraštininkai gali sulaukti kvietimų į išskirtinius renginius tokius, kaip madų šou, gauti nemokamų drabužių ir aksesuarų mainais už prekinio ženklo reklamą. Jei neseniai sukūrėte akį traukiantį aprangos derinį ir juo norite pasidalinti su kitais, tai – jūsų šansas pradėti mados tinklaraštį. Nepamirškite įkelti nuotraukų bei nuorodų, kokius gaminius naudojote, kai kūrėte išskirtinį įvaizdį – skaitytojai gali norėti jį atkartoti. Temos, apie kurias galite rašyti: mados tendencijos, įkvepianti kasdieninė apranga, produktų apžvalgos.


06. Fotografijos tinklaraščiai

Fotografijos tinklaraštyje jūs ne tik galite talpinti savo naujausius darbus, bet ir pritraukti naujų klientų, kurie norės pasinaudoti teikiamomis paslaugomis.

Be potencialių klientų, ateinančių į jūsų tinklaraštį, kiti fotografai ir bendraminčiai gali taip pat pasisemti patirties ir įkvėpimo iš talpinamos informacijos bei nuotraukų. Pavyzdžiui, „Wix Photography“ tinklaraštis yra skirtas kūrėjų tobulėjimui – autorius dalinasi įkvepiančiais pavyzdžiais ir patarimais, kaip fotografuoti ir ką daryti, kad nuotrauka gautųsi nepriekaištinga.


Temos, apie kurias galite rašyti: fotosesijų idėjos pagal žanrus (gamta, portretas, mada ir kt.), fotografijos įrangos ir programinės įrangos apžvalgos , nuotraukų redagavimo būdai ir pamokos.


07. Asmeniniai tinklaraščiai

Kurdami asmeninį tinklaraštį, galite pasirinkti rašyti įvairiomis temomis arba susitelkti tik į savo interesus, pomėgius, išgyvenimus ir apie juos pasakoti skaitytojams.


Norėdami turėti unikalų tinklaraštį, pasirinkite domeno pavadinimą, kuriame yra jūsų vardas. Pavyzdžiui, „LiveByDanielle“ patalpino savo vardą domene ir taip sukūrė asmeninį prekės ženklą. Šio tipo tinklaraščiai turi begales originalumo ir kūrybiškumo galimybių.


Temos, apie kurias galite rašyti: asmeninės istorijos, kasdieninis gyvenimas ir interesai, asmeninis tobulėjimas.


08. „Pasidaryk pats“ (angl. DIY) tinklaraščiai

Vis sukuriate kažką unikalaus ir nekantraujate pasidalinti su kitais? O galbūt norite išmokyti kitus, kaip susikalti lentynėlę knygoms? Tai gali būti jūsų pradžia pradedant rašyti tinklaraštį „pasidaryk pats“ (angl. DIY) tema. Kadangi „pasidaryk pats“ (angl. DIY) projektai reikalauja detalumo ir nuoseklumo, būtinai viską išsamiai aprašykite. Norėdami tai tinkamai ir aiškiai pateikti skaitytojams, naudokite kuo daugiau nuotraukų, nepamirškite įtraukti ir vaizdo įrašų. „Happy Bankky Crafty Mom“ tai sėkmingai padarė įterpdama „YouTube“ kanalo vaizdo įrašus į tinklaraštį.


Temos, apie kurias galite rašyti: namų dekoras, popieriniai amatai, siuvimo projektai.


09. Tėvų tinklaraščiai

Nors tėvystė buvo praktikuojama tūkstančius metų, tačiau tai vis dar yra labiausiai įtemptas darbas pasaulyje. Populiari mama Laura Gimbert savo tinklaraštyje „Mom Boss Life“ be jokio filtro nagrinėja visus tapimo mama aspektus - nuo kūno pokyčių po gimdymo ir atsigavimo iki kelių reikalingiausių laiko planavimo patarimų.


Nors tėvai yra linkę pirkti savo vaikams viską, kas yra geriausia, tačiau kartais pritrunka laiko įsitikinti gaminių kokybe ir tinkamumu jų mažyliams, todėl ieško informacijos tinklaraščiuose. Peržiūrėkite prekes skirtas vaikams ir išsamiai jas aprašykite, nepamirškite įkelti nuotraukų ar nuorodos, kur, pavyzdžiui, galima įsigyti kokybišką seiliuką.


Temos, apie kurias galite rašyti: tėvystės patarimai ir sunkumai, kūdikių maistas, drabužių ar žaislų apžvalgos ir rekomendacijos.


10. Muzikos tinklaraščiai

Skaitmeninėje erdvėje menininkai, gerbėjai ir kritikai susirenka į muzikos tinklaraščius aptarti naujausių kūrinių, jų atlikimo, įvykusius koncertus. Muzikantai ir prodiuseriai, pavyzdžiui, tokie, kaip „ Make Pop Music“, diskutuoja apie muzikos kūrimą ir dainų tekstų rašymą. Be to, naudodamiesi „Wix Music“, muzikantai gali pasidalinti savo kūryba tinklaraštyje.


Temos, apie kurias galite rašyti: muzikos topai, muzikos kūrimo technologija, atlikėjų, dainų ir albumų apžvalgos bei naujienos.


11. Verslo tinklaraščiai

Daugelis specialistų skaito verslo tinklaraščius, norėdami patobulinti savo žinias apie pramonę, sužinoti aktualiausias naujienas ir sužinoti apie iššūkius, vykstančius jų srityje. Pavyzdžiui, „Everything business“ kas dvi savaites dalijasi įrašais apie nuolat besikeičiantį verslo pasaulį. Kiti verslo tinklaraštininkai daugiausia dėmesio skiria vienai funkcijai, pavyzdžiui, B2B rinkodarai.


Nesvarbu, kokia yra jūsų auditorija ir apie ką rašote, nuspręskite, kurį rašymo toną naudosite. Ar tai bus paprastas ir žaismingas, ar labiau autoritetingas ir akademinis? Kai sukursite savo unikalų požiūrį, žmonės laikys tinklaraštį mėgstamu ir tikrai sugrįš paskaityti įžvalgų.


Temos, apie kurias galite rašyti: verslo tendencijos, pramonės lyderių interviu, rinkos analizė.


12. Meno ir dizaino tinklaraščiai

Galvokite apie meno ar dizaino tinklaraštį kaip savo kūrybiškumo nišą. Nepriklausomai nuo naudojamos meno terpės, galite pristatyti „skaitmeninį muziejų“, kuriame būtų rodomi jūsų darbai. Apsvarstykite galimybę pasiūlyti kursus ar mokymo programas kitiems kūrybiškumo nestokojantiems žmonėms, norintiems išmokti kažką naujo.


Norėdami pritraukti daugiau besidominčių ir besimokančių asmenų, skiltyje „Apie mane“ būtinai pasidalinkite savo kvalifikacija ir unikalia patirtimi.


Temos, apie kurias galite rašyti: meno kūrinių istorija, dailės ir dizaino pamokos, kūrėjų interviu.


13. Knygų ir dienoraščių rašymas

Knygų ir rašymo tinklaraščiai dažnai skirstomi į grožinę ar negrožinę literatūrą. Juose tinklaraštininkai dalijasi knygų apžvalgomis bei jų santraukomis, gramatikos ir stiliaus klausimais, rašymo patarimais. Kai kurie tinklaraštininkai, puikiai įvaldę žodžio meną, siūlo teksto rašymo paslaugas, jau paskelbtus kūrinius. Jei dar nesate profesionalus rašytojas, galite sukurti tinklaraštį rašydami apžvalgas apie neseniai perskaitytas knygas.


Temos, apie kurias galite rašyti: rašymo patarimai, knygų apžvalgos ir rekomendacijos, autorių interviu.

14. Asmeninių finansų tinklaraščiai

Kaip asmeninių finansų tinklaraštininkas, turėtumėte informuoti ir mokyti skaitytojus, kaip taupyti pateikdami praktinius pavyzdžius. Tinklaraštis „Making Cents of Finance“ įrodė savo patikimumą atsakinėdami skaitytojams į aktualius klausimus apie investavimą, kreditines korteles ir pensiją.


Geriausias būdas pradėti – naudingi ir auditorijai aktualūs patarimai, kurie iš tikrųjų veikia. Ar išmokote svarbių finansinių pamokų, kurias galite paversti informatyviu pranešimu? Tai gali būti jūsų pradžia kuriant asmeninių finansų tinklaraštį.


Temos, apie kurias galite rašyti: paskolos ir skolos, išėjimas į pensiją, investavimas.


15. Interjero dizaino tinklaraščiai

Talentingi namų dekoravimo tinklaraštininkai pateikia patarimų, kaip pagražinti namus ar verslo aplinką baldais, aksesuarais ar išskirtinių spalvų gamomis. Tokio tipo tinklaraščiuose yra įprasta siūlyti interjero dizaino paslaugas ir parduoti dekoro gaminius.


Temos, apie kurias galite rašyti: projektavimo patarimai, dekoravimo patarimai skirti namų erdvėms dekoruoti, dekoracijos konkrečioms šventėms ar metų laikams.


16. Sporto tinklaraščiai

Yra 8 000 skirtingų sporto šakų ir dar daugiau sporto entuziastų, kurie domisi ir seka sporto naujienas. Apsisprendę rašyti tinklaraštį sporto tema, visų pirma išsirinkite jus dominančią sporto šaką. Jei esate komunikabilus ir rašymas nėra jūsų stiprioji pusė, apsvarstykite galimybę integruoti tinklalaidę (angl. podcast) į savo sporto tinklaraštį.


Temos, apie kurias galite rašyti: žaidimų apžvalgos ir statistika, konkrečios sporto naujienos.


17. Naujienų tinklaraščiai

Naujienų pranešimai informuoja skaitytojus apie aktualias problemas vietos, nacionaliniu ar net pasauliniu lygiu. „MaxNewsToday“ nusprendė sutelkti dėmesį į nacionalines naujienas ir tai daro komentuodami tam tikrus įvykius. Rekomenduojame pradėti nuo vietinių naujienų, kad išsiaiškintumėte tikslinę auditoriją ir surastumėte savo sritį apie kurią norėsite rašyti.


Geriausia būdas pradėti tokio tipo tinklaraščius yra renkantis paieškos sistemų optimizavimui draugiškas (angl. SEO – friendly) temas. Tai galite padaryti naudodami tendencijų stebėjimo įrankius, kaip, pavyzdžiui, „Google Trends“. Tokiu būdu suprasite, kokių naujienų ieško žmonės.


Temos, apie kurias galite rašyti: pramogos, technologijos, verslas ir verslumas.


18. Filmų tinklaraščiai

Jei filmų žiūrėjimas yra geriausias ir maloniausias jūsų laisvalaikio praleidimas, galbūt esate pasiruošę tapti filmų tinklaraščio autoriais. Kai pradėsite filmų tinklaraštį, apsvarstykite kokį filmo žanrą pasirinksite, pavyzdžiui, komedijas, siaubo filmus ar klasikinius filmus, kaip tai padarė „Jay“ klasikinis filmų tinklaraštis. Čia išvysite gerą filmų tinklaraščio kūrimo praktiką – naudoti kuo daugiau vizualų ar nuotraukų. Filmų mėgėjai yra vizualinio meno mylėtojai, todėl tokio tipo tinklaraštyje dalinkitės kuo įmanoma daugiau vaizdo įrašų ir pateikite nuotraukas, kurios atspindėtų patį filmą, kurį aprašysite.


Temos, apie kurias galite rašyti: būsimi filmai ir jų anonsai, apžvalgos, režisierių ar aktorių interviu.


Primename, kad kurdami tinklaraštį, jo dizainą galite rinktis iš „Wix“ pateiktų šablonų.

0 views