10 patarimų kuriant internetinio tinklapio dizainą: ką daryti ir ko vengtiPrastai atrodančių internetinių tinklapių dienos – jau praeityje. Kartu su Wix.com galite sukurti tinklapį, kuris atrodys ne tik profesionaliai, bet ir stilingai. Viskas, ko reikia, tai įkvėpimo ir vieno iš mūsų siūlomų tinklapio šablonų.

Norime pristatyti keletą internetinio tinklapio dizaino principų, kurie gali padaryti didelę įtaką jūsų svetainės išvaizdai ir sėkmei. Turėkite šiuos patarimus omenyje tam, kad išvengtumėte dizaino spąstų ir priimtumėte tik geriausius sprendimus, susijusius su jūsų tinklapiu.

Svetainės išdėstymas

 • NEbandykite išrasti dviračio.

 • Naudokitės geriausiais vartotojo patirties standartais, kad užtikrintumėte patogų naršymą.

Kai planuojate savo svetainės išdėstymą, sekite vartotojo patirties rekomendacijomis, kad užtikrintumėte sklandų naršymą savo vartotojams. Tinklapis nėra lobių medžioklė. Stenkitės, kad jūsų tinklapio navigacija būtų aiški ir laisvai perprantama, t.y. visi paspaudimai – tiesiai nuvedantys į tikslą, lengvai suvokiami ir neleidžiantys vartotojams klajoti tinklapyje ieškant, ko jiems reikia.

Foninis vizualas

 • NEsirinkite fono, kuris gali blaškyti dėmesį.

 • Rinkitės foną, kuris įkvepia lankytojus išnaudoti visas jūsų puslapio suteikiamas galimybes.

Neveltui foną vadiname fonu – jis turi būti gražus akiai, tačiau nedominuoti. Nesvarbu, ar fonui naudojate nuotraukas, video ar kokį kitą vizualą, įsitikinkite, kad jis neužgoš jūsų tinklapio pagrindinio tikslo. Fonas skirtas atmosferai sukurti, tobulinti jūsų prekės ženklą ir palaikyti naršymo patirtį. Taip pat įsitinkinkite, kad jūsų puslapyje egzistuoja stiprus kontrastas tarp fono ir teksto, kuris yra ant jo. Juk tikslas yra išryškinti jūsų skleidžiamą žinią.

Mobilusis dizainas

 • NEpamirškite, kad jūsų tinklapis turi atrodyti puikiai ir mobiliųjų ekranuose.

 • Pritaikykite vaizdus, tekstus ir kitus komponentus mobiliųjų telefonų ekranams.

Naudokite Wix Mobilųjį redaktorių mobiliajai jūsų tinklapio versijai pritaikyti, kad jis atrodytų ir funkcionuotų taip puikiai kaip ir kompiuterio ekrane. Geriausia, kad viską gali pasidaryti pats!

Erdvės paskirstymas

 • NEužgriozdinkite ekrano.

 • Susisteminkite savo turinį ir jį atskirkite.

Naršyti puikiame tinklapyje tai lyg valgyti gerą maistą. Nepaisant to, koks skanus jis bebūtų, niekas nenori praryti kąsnio nekramtęs ir nepasimėgavęs. Kuriant tinklapį įsitikinkite, kad ekrano neperkraunate informacija. Jei visko per daug, reiškia, kad jūsų vartotojai kažko nepastebės. Naudokite pakankamai tuščios vietos skirtingiems elementams atskirti.

Spalvos

 • NEsirinkite spalvų vien dėl to, kad jos jums gražios.

 • PAsirinkite protingus spalvų derinius, kurie sustiprintų jūsų turinį ir prekės ženklą.

Spalvos – svarbus elementas tinklapių dizaine. Jų psichologinis poveikis lankytojams pakankamai didelis ir turi įtakos visai jų patirčiai jūsų tinklapyje. Štai kodėl negalite rinktis spalvų pagal tai, kokią mėgstate ir kokios ne. Pasiskaitykite apie spalvas ir jų reikšmes bei kaip jos dera viena su kita. Priimkite informacija grįstus sprendimus dėl jūsų tinklapio spalvų paletės.

Rekomenduojami puslapiai spalvų mylėtojams:

Vizualų kokybė

 • NEnaudokite prastos kokybės vizualų.

 • Naudokite aukštos kokybės vaizdus ir pritaikykite juos savo tinklapiui.

Ar norite, kad vartotojai priimtų jus rimtai? Ar norite, kad vartotojai džiaugtųsi jūsų kuriamais produktais, prekės ženklu ar organizacija? Tuomet čia nėra jokio kompromiso – įsitikinkite, kad jūsų naudojami vizualai ir nuotraukos yra tik geros kokybės.

Foto bankų nuotraukos

 • NEbūkite banalūs.

 • Stenkitės sukurti artimą jums atmosferą.

Baigėsi laikai, kai vaizdai su tobulai atrodančiomis supermodelių šeimomis, su šypsenomis nuo ausies iki ausies suprantami kaip tinkami verslo ir prekių ženklų reprezentacijai. Jūsų tinklapio lankytojai labiau pasitikės tokiu tinklapiu, kuriame matomi tikri žmonės, tokie kaip jie. Priverskite juos jaustis kaip namie su tokiomis nuotraukomis, kuriose galima tapatintis su jose esančiais žmonėmis ar situacijomis.

Animacijos, GIF‘ai ir efektai

 • NEpaverskite savo tinklapio psichodeliniu 1970-ųjų muzikiniu video.

 • Naudokite šiuos elementus tam, kad savo tinklapiui pridėtumėte judesio.

Visi mėgstame animuotus GIF‘us ir smagius efektus, tačiau nenorėtume atsidurti tinklapyje, kuris atrodo kaip zombių apokalipsė. Kai kalbame apie animaciją ir efektus (teksto ar vizualų), saikingumas yra principas numeris vienas, kurį turime turėti omenyje. Naudokite juos elegantškai ir turėsite pulsuojantį, dinamišką tinklapį. Naudokite jų per daug ir pasmerksite savo tinklapį vienatvei.

Tekstinis turinys

 • NEleiskite veržtis savo sąmonės srautui.

 • Susiplanuokite savo turinio strategiją.

Turinys yra vertingiausias jūsų tinklapio elementas. Jis ne tik suteikia jūsų vartotojams visą reikalingą informaciją supratimui, ką jūs darote, bet ir yra puiki platforma plėtoti jūsų prekės ženklą, pagrindinę žinutę bei optimizuoti tinklapio paiešką. Norėdami pasiekti geriausią rezultatą, pasirinkite jūsų auditorijai tinkamą kalbėjimo toną ir žodyną, kalbėkite glaustai, bet ne per daug neapibrėžtai. Galiausiai rašykite savo žinutes taip, kad įkvėptumėte savo lankytojus toliau skaityti jūsų kuriamą turinį.

Šriftai

 • NEgalvokite, kad visi šriftai yra vienodi.

 • Ieškokite tokių šriftų, kurie papildytų jūsų prekės ženklą.

Galima galvoti, kad šriftai yra įdomūs tik dizaineriams, bet tai netiesa! Jei administruojate tinklapį, turite suprasti, kaip šriftai veikia, tam, kad galėtumėte pasirinkti tinkamiausius savo tinklapiui. Skirtingi šriftai gali sukelti skirtingas psichologines ar kultūrines asociacijas ir taip sukurti tam tikrą atmosferą. Jūsų pasirinkti šriftai turi papildyti jūsų prekės ženklą, o ne trukdyti jam.

Apibendrinant, kurdami savo tinklapio dizainą: galvokite apie savo prekės ženklą ir būkite nuoseklūs; nepersistenkite – naudokite tik tai, ko tikrai reikia; nepamirškite internetinės versijos pritaikyti mobiliesiems įrenginiams. Ir svarbiausia, venkite dizaino chaoso ir užgriozdinto tinklapio, vaizdo, kuriame nėra jokio kontrasto bei nenaudokite prastos kokybės nuotraukų ir vizualų.

O dabar metas susikurti savo puikų ir stilingą tinklapį!